FÓRUM DUKANOVA DIÉTA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Prihlásenie

Zabudli ste svoje heslo?

Hľadať
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Posledná téma
» Ahojte zacinam 1.5.2014 prida sa niekto?
váha - Problémy starých dukanek EmptyPi júl 17, 2015 10:34 am pre triniti29

» 2.faza - zacinam
váha - Problémy starých dukanek EmptyŠt jún 11, 2015 9:24 am pre toby1toby

» ZAČIATOČNÍK
váha - Problémy starých dukanek EmptyŠt marec 05, 2015 1:28 pm pre Zelinka

» Cottage cheese
váha - Problémy starých dukanek EmptyNe február 22, 2015 5:29 pm pre Freya

» Mozzarella light
váha - Problémy starých dukanek EmptyŠt január 08, 2015 6:38 am pre petulda33

» Čím dochucovať?
váha - Problémy starých dukanek EmptyŠt január 08, 2015 6:38 am pre petulda33

» TEKUTÉ VAJEČNÉ BIELKY
váha - Problémy starých dukanek EmptyŠt september 18, 2014 5:31 pm pre petko3621

» Ma vyznam zacat znova?
váha - Problémy starých dukanek EmptyPo september 08, 2014 9:03 pm pre Bodka

» Pizza z karfiolu
váha - Problémy starých dukanek EmptySo júl 12, 2014 11:23 am pre simbata

Hľadať
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Posledná téma
» Ahojte zacinam 1.5.2014 prida sa niekto?
váha - Problémy starých dukanek EmptyPi júl 17, 2015 10:34 am pre triniti29

» 2.faza - zacinam
váha - Problémy starých dukanek EmptyŠt jún 11, 2015 9:24 am pre toby1toby

» ZAČIATOČNÍK
váha - Problémy starých dukanek EmptyŠt marec 05, 2015 1:28 pm pre Zelinka

» Cottage cheese
váha - Problémy starých dukanek EmptyNe február 22, 2015 5:29 pm pre Freya

» Mozzarella light
váha - Problémy starých dukanek EmptyŠt január 08, 2015 6:38 am pre petulda33

» Čím dochucovať?
váha - Problémy starých dukanek EmptyŠt január 08, 2015 6:38 am pre petulda33

» TEKUTÉ VAJEČNÉ BIELKY
váha - Problémy starých dukanek EmptyŠt september 18, 2014 5:31 pm pre petko3621

» Ma vyznam zacat znova?
váha - Problémy starých dukanek EmptyPo september 08, 2014 9:03 pm pre Bodka

» Pizza z karfiolu
váha - Problémy starých dukanek EmptySo júl 12, 2014 11:23 am pre simbata

apríla 2024
PoUtStŠtPiSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Affiliates
free forum

Posts with the most reactions of the month

Problémy starých dukanek

+9
Martina1212
Zuzka1
Agni
katarina
Broňa
KLT
henrieta71
MAJKA
happysmile
13 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

váha - Problémy starých dukanek Empty Problémy starých dukanek

Odoslať pre Invité Po február 06, 2012 11:57 am

Staré dukanky varují

Většina z nás starých dukanek drzí tuto dietu kolem půl roku. Každá z nás pomocí diety hodně zhubla, cítily jsme se skvěle, vyvařovaly si a zdálo se, že je všechno v naprostém pořadku.
Dodržovaly jsme všechno tak jak nám pan Dukan doporučuje, braly jsme vitamíny, většina z nás je pod pravidelnou lékařskou kontrolou.
Bohužel i přes to se u nás všech po tak dlouhé době pořad více objevují zdravotní komplikace, které jsme si způsobily touto dietou. Zácpy, jsou jen malým problémem proti těm vážnějším jako je nezastavitelné vypadávání vlasů, vysušená strupovitá pleť, vypadávaní plomb a lamání zubů, problémy s nehty a v neposlední řadě i mdloby a žlučníkové koliky.Objevují se u nás alergie, mezi časté patří alergie na ovesné otruby, ale i meně obvyklejší na kosmetické přípravky nebo zvířata v našem okolí.
A to i ve třetí fazi této diety.
Nechceme s dietou skončit, některé z nás čeká ještě dlouhá cesta k vysněné váze, ale nechceme štíhlé skončit v invalidním důchodu.
Zatím jsme se rozhodly přejít do takové 2 a 1/2 fáze ve které si přidáme potraviny, které našim organismům pravděpodobně nejvíc schází a prosíme Broňku o pomoc.

Květa, Halina, Eva, Iva, Aniko, Jana, Eva, Biela Kosatka, Eva, Iveta, Naty, Yvette, Mrtva nevesta

Invité
Anonymný


Návrat hore Goto down

váha - Problémy starých dukanek Empty Re: Problémy starých dukanek

Odoslať pre happysmile Po február 06, 2012 1:08 pm

noooo zeny, ja od dnes drzim tu to dietu. ale tento prispevok (citala som ho aj na FB) ma dost vystrasil pale pale pale to mate naozaj vsetky tieto priznaky? ja som si vyplnila dotaznik na dukan.co.uk a vyslo mi, ze mam ukoncit druhu fazu koncom marca. tak snad ma toto vsetko nepostihne?! confused

happysmile

Messages : 2
Date d'inscription : 03.02.2012
Age : 46
Localisation : Galway IRL

http://www.royalcandles.eu

Návrat hore Goto down

váha - Problémy starých dukanek Empty ja som si hned na začiatku dietu prisposobila,stále jem zeleninu a sladím medom,alebo trstinovým cukrom,šetrím Gustinom,atk dufam že ma nič z toho nepostihne.Vaha mi ide tak 1,5-2kg za mesiac dole.To mi uplne stačí.Radšej pomaly a bez následkov.

Odoslať pre MAJKA Po február 06, 2012 1:30 pm

happysmile napísal:noooo zeny, ja od dnes drzim tu to dietu. ale tento prispevok (citala som ho aj na FB) ma dost vystrasil pale pale pale to mate naozaj vsetky tieto priznaky? ja som si vyplnila dotaznik na dukan.co.uk a vyslo mi, ze mam ukoncit druhu fazu koncom marca. tak snad ma toto vsetko nepostihne?! confused

MAJKA

Messages : 16
Date d'inscription : 16.01.2012

Návrat hore Goto down

váha - Problémy starých dukanek Empty Dufam ,že sa k tomu Broňa vyjadrí a pomôže,prípadne vysvetlí...

Odoslať pre MAJKA Po február 06, 2012 1:33 pm

Dufam ,že sa k tomu Broňa vyjadrí a pomôže,prípadne vysvetlí...

MAJKA

Messages : 16
Date d'inscription : 16.01.2012

Návrat hore Goto down

váha - Problémy starých dukanek Empty Re: Problémy starých dukanek

Odoslať pre henrieta71 Po február 06, 2012 4:48 pm

Tak toto aj mna zaujma , kedy sa zacali objavovat prve priznaky? Zacala som s dietou po dokladnom nastudovani , citala som aj knihy , prezaram vsetky dostupne fora na nete , moje klientky su na tejto diete niektore aj vyse pol roka ale ziadne priznaky okrem zapchy nemali , jedna pani ma viac ako 70 rokov a schudla asi 20kg , a som si ista keby nieco nebolo v poriadku tak ona by prestala ako ju poznam, nechty aj vlasy ma dobrom stave. Ja sa snazim pouzivat vsetky potraviny co su povolena aby to bolo co najvyvazenejsie, a ked mozem poradit na nechty a vlasy je zelatina najlepsia .
henrieta71
henrieta71

Messages : 159
Date d'inscription : 15.01.2012
Localisation : London

Návrat hore Goto down

váha - Problémy starých dukanek Empty Re: Problémy starých dukanek

Odoslať pre KLT Po február 06, 2012 5:57 pm

Prekopirujem sem moje prispevky z "Otazok a odpovedi"

Mne osobne v tejto diete velmi chyba tuk - aspon minimalna davka tuku denne je dolezita, napr. aj pre spravne vyprazdnovanie zlcnika. Tam vidim jednu pricinu problemu. Takze ak mate problemy so zlcnikom, dajte si rano terapeuticku lyzicku zdraveho oleja - olivovy, tekvicovy,... Tam moze byt aj pricina suchej koze a vypadavania vlasov. Zuby - hm, nedostatook vapnika by hrozit nemal, jedine v spojitosti s prebytkom fosforu, resp. nedostatku vit. D a C. Kedze vitaminy beriete, tak si davajte pozor na fosfor - ten je v hojnej miere v tvarohu - takze ho trosku obmedzte. Vynechajte sladke malinovky (aj tie bez cukru).
Alergie - to neviem, tu mam aj bez diety.
Ked som to tu tak zhrnula, tak som si aj pre seba dala nejake tipy na vyvazenie tejto diety.

V tukoch nie je rozpustnych "hodne" vitaminov, iba 4 - ADEK.
Neodstatok vitaminu A:
šerosleposť
narušený rast kostí
anémia
poruchy slizníc
poruchy rastu, kože, žliaz
Neodstatok vitaminu D:
poruchy kostry
únava
znížená odolnosť voči infekciám
Neodstatok vitaminu E:
porucha nervového systému, svalov
zvýšenie peroxidácie tukov v pečeni
anémia
NEdostatok vitaminu K:
nedostatok krvných doštičiek
krvácavosť
Zdroj: http://vitaminy.alteon.sk/sk/vitamin-k/35/
Takze tymto vam dakujem za varovanie, urcite sa podla toho zariadim, sama som citila, ze tuk je potrebny, a tak si zaradim dennu davku oleja spolu s kvalitnym vitaminovym doplnkom. A zacnem striedat dni v druhej faze bud 2/2 alebo 1/1 - nech je to pestrejsie a vyvazenejsie.
Dalsia dolezita vec - podavanie vitaminovych doplnkov. Ak ich napr. jete rano, ked prijimate aj otruby, moze byt zhorsene vstrebavanie, takze radsej si ich treba dat v inu cast dna.

KLT

Messages : 488
Date d'inscription : 16.01.2012

Návrat hore Goto down

váha - Problémy starých dukanek Empty robila som si polievku z kuracieho stehna bez kože,a po vychladnutí sa mi na vrchu spravili mastné oká.Tým chcem len podotknuť,že aj to najchudšie mäso predsa má v sebe tuk.Tak isto aj hovädzie.

Odoslať pre MAJKA Po február 06, 2012 8:08 pm

KLT napísal:Prekopirujem sem moje prispevky z "Otazok a odpovedi"

Mne osobne v tejto diete velmi chyba tuk - aspon minimalna davka tuku denne je dolezita, napr. aj pre spravne vyprazdnovanie zlcnika. Tam vidim jednu pricinu problemu. Takze ak mate problemy so zlcnikom, dajte si rano terapeuticku lyzicku zdraveho oleja - olivovy, tekvicovy,... Tam moze byt aj pricina suchej koze a vypadavania vlasov. Zuby - hm, nedostatook vapnika by hrozit nemal, jedine v spojitosti s prebytkom fosforu, resp. nedostatku vit. D a C. Kedze vitaminy beriete, tak si davajte pozor na fosfor - ten je v hojnej miere v tvarohu - takze ho trosku obmedzte. Vynechajte sladke malinovky (aj tie bez cukru).
Alergie - to neviem, tu mam aj bez diety.
Ked som to tu tak zhrnula, tak som si aj pre seba dala nejake tipy na vyvazenie tejto diety.

V tukoch nie je rozpustnych "hodne" vitaminov, iba 4 - ADEK.
Neodstatok vitaminu A:
šerosleposť
narušený rast kostí
anémia
poruchy slizníc
poruchy rastu, kože, žliaz
Neodstatok vitaminu D:
poruchy kostry
únava
znížená odolnosť voči infekciám
Neodstatok vitaminu E:
porucha nervového systému, svalov
zvýšenie peroxidácie tukov v pečeni
anémia
NEdostatok vitaminu K:
nedostatok krvných doštičiek
krvácavosť
Zdroj: http://vitaminy.alteon.sk/sk/vitamin-k/35/
Takze tymto vam dakujem za varovanie, urcite sa podla toho zariadim, sama som citila, ze tuk je potrebny, a tak si zaradim dennu davku oleja spolu s kvalitnym vitaminovym doplnkom. A zacnem striedat dni v druhej faze bud 2/2 alebo 1/1 - nech je to pestrejsie a vyvazenejsie.
Dalsia dolezita vec - podavanie vitaminovych doplnkov. Ak ich napr. jete rano, ked prijimate aj otruby, moze byt zhorsene vstrebavanie, takze radsej si ich treba dat v inu cast dna.

MAJKA

Messages : 16
Date d'inscription : 16.01.2012

Návrat hore Goto down

váha - Problémy starých dukanek Empty Re: Problémy starých dukanek

Odoslať pre KLT Po február 06, 2012 8:21 pm

Samozrejme, ze tuk je aj v "chudom" mase - ale ten tuk je potrebne prijat naraz s vitaminmi. Nie ze rano si dam olej a vecer vitaminy.
ale ja nie som ziadny odbornik, takze ani neradim, skor len davam moje postrehy a nazory k teme.
Zaujimal by ma Bronin nazor.

KLT

Messages : 488
Date d'inscription : 16.01.2012

Návrat hore Goto down

váha - Problémy starých dukanek Empty Re: Problémy starých dukanek

Odoslať pre Invité Po február 06, 2012 9:20 pm

henrieta71 napísal:Tak toto aj mna zaujma , kedy sa zacali objavovat prve priznaky? Zacala som s dietou po dokladnom nastudovani , citala som aj knihy , prezaram vsetky dostupne fora na nete , moje klientky su na tejto diete niektore aj vyse pol roka ale ziadne priznaky okrem zapchy nemali , jedna pani ma viac ako 70 rokov a schudla asi 20kg , a som si ista keby nieco nebolo v poriadku tak ona by prestala ako ju poznam, nechty aj vlasy ma dobrom stave. Ja sa snazim pouzivat vsetky potraviny co su povolena aby to bolo co najvyvazenejsie, a ked mozem poradit na nechty a vlasy je zelatina najlepsia .

to ani presne nevime, s vlasy uz byly problemy driv, ale diky tomu, ze jsme si zalozili jenom malou vlastni skupinku na fb, abysme si my stare dukanky mohli poklabosit, jsme zjistili ze problemy mame vsechny. tezko napisu na verejnem foru pro 500 lidi, ze jsem dvakrat omdlela a podobne, v poctu 13 lidi uz je to soukrome a muzeme se sverit mezi sebou, diky tomu to vsechno postupne vylizalo na svetlo

Invité
Anonymný


Návrat hore Goto down

váha - Problémy starých dukanek Empty Re: Problémy starých dukanek

Odoslať pre henrieta71 Po február 06, 2012 9:43 pm

Kveta napísal:
henrieta71 napísal:Tak toto aj mna zaujma , kedy sa zacali objavovat prve priznaky? Zacala som s dietou po dokladnom nastudovani , citala som aj knihy , prezaram vsetky dostupne fora na nete , moje klientky su na tejto diete niektore aj vyse pol roka ale ziadne priznaky okrem zapchy nemali , jedna pani ma viac ako 70 rokov a schudla asi 20kg , a som si ista keby nieco nebolo v poriadku tak ona by prestala ako ju poznam, nechty aj vlasy ma dobrom stave. Ja sa snazim pouzivat vsetky potraviny co su povolena aby to bolo co najvyvazenejsie, a ked mozem poradit na nechty a vlasy je zelatina najlepsia .

to ani presne nevime, s vlasy uz byly problemy driv, ale diky tomu, ze jsme si zalozili jenom malou vlastni skupinku na fb, abysme si my stare dukanky mohli poklabosit, jsme zjistili ze problemy mame vsechny. tezko napisu na verejnem foru pro 500 lidi, ze jsem dvakrat omdlela a podobne, v poctu 13 lidi uz je to soukrome a muzeme se sverit mezi sebou, diky tomu to vsechno postupne vylizalo na svetlo

tak dik za odpoved dufam ze sa problemy zacnu riesit a coskoro ustupia po uprave stravy , mna to teraz prinuti rozmyslat co dalej ,dost ma to vystrasilo , kazda dieta ma nieco do seba ja viem ,ale s tym rata kazdy vsak ani mat nadvahu nie je bohvieco a to nie len z estetickeho hladiska tak mozem premyslat co dalej ...a brona sa este nevyjadrila tak som zvedava na jej nazor tiez...
henrieta71
henrieta71

Messages : 159
Date d'inscription : 15.01.2012
Localisation : London

Návrat hore Goto down

váha - Problémy starých dukanek Empty Broňa - moje stanovisko

Odoslať pre Broňa Ut február 07, 2012 7:19 pm

Milé dievčatá, už som reagovala aj na facebooku, tak pridávam ešte moje stanovisku aj sem :
Milá Kvetka a Dukanky !

Dukanova diéta určite nie je nebezpečná, ak človek dodržiava všetky
pravidlá tejto diéty. V prvom rade treba doplniť vitamíny a nielen
vitamín C ako často píšete, ale ide o komplexné vitamíny a minerály.
Stále to opakujem a je to napísané aj na mojej stránke. Okrem toho od
2.fázy diéty treba pridať dostatočné množstvo vláknin, ktoré sa
nachádzajú hlavne v ovsených a pšeničných otrubách, treba jesť
dostatočné množstvá tmavo-listovej zeleniny, kel, kapustu, brokolicu,
karfiol, kaleráb a rôzne vňate. Dôležitý je aj pitný režim, najmenej 2
litre vody, ja odporúčam až 3 litre tekutín denne, aby vaše telo mohlo
spracovať to veľké množstvo bielkovín. Keď dodržíte tieto pravidlá, nič
vášmu telu nemôže chýbať. V tejto diéte je zelenina prikázaná každý
druhý deň. Tým, že máme niečo prikázané, tak to skôr rešpektujeme a
dodržiavame. Koľko ľudí zeleninu skoro vôbec nejedáva alebo si ju dá
maximálne raz do týždňa ? Čo je teda zdravšie ? Dodržiavať pravidlá
diéty alebo sa nezdravo stravovať a byť obézny ? Pred každou diétou by
mal človek navštíviť svojho lekára, podstúpiť kompletnú zdravotnú
prehliadku a až potom sa pustiť do chudnutia, hlavne ak má diéta trvať
dlhšiu dobu. A čo by som vám poradila ? Ak máte zdravotné problémy, tak
vám pravdepodobne táto diéta nevyhovuje a mali by ste s ňou prestať a
zájsť k lekárovi. Ja osobne, ak by som bola presvedčená, že diéta je pre
mňa nebezpečná, tak by som ju určite nedržala za každú cenu. Radšej by
som mala na sebe pár kilogramov navyše. Kvetka a dievčatá, ktoré máte
zdravotné problémy, ak viete, aké živiny vám v diéte chýbajú, prečo ste
ich nedoplnili doplnkovou výživou ? Ak chcete diétu zmeniť a pridať
ďalšie potraviny, ktoré normálne nie sú povolené, tak to už nebude
dukanova diéta, ale úplne nová diéta – účinná, či neúčinná..., to závisí
od toho, čo a ako budete pridávať. Dukanovu diétu vymyslel francúzsky
lekár Pierre Dukan, jeho metóda bola preložená do 25 jazykov a držalo ju
iba vo Francúzsku vyše 5 miliónov ľudí. Ak by bola veľmi nebezpečná,
tak by už bola dávno zakázaná. Keďže robím stránku o Dukanovej diéte,
tak si môžete povedať, že môj názor je neobjektívny. Kvôli objektivite a
úplnosti informácií ohľadom dukanovej diéty a jej vplyve na zdravie vám
odporúčam pozrieť si rozhovor s lekárkou v televíznej relácii Dámsky
klub v slovenskej televízii STV (1.časť záznamu od 12.minúty, 2.časť
záznamu od 47.minúty). Nechávam teda úsudok na vás a vašu inteligenciu.
Všetko najlepšie všetkým Dukankám a Dukanom, Broňa.
http://www.stv.sk/online/archiv/damsky-klub/?date=2011-11-23&id=47078
Broňa
Broňa
Admin

Messages : 63
Date d'inscription : 12.01.2012
Localisation : Paríž

http://www.dukanovadieta.com . http://dukanovadieta-eshop.com/

Návrat hore Goto down

váha - Problémy starých dukanek Empty MOJA SKUSENOST

Odoslať pre katarina St apríl 04, 2012 2:46 pm

Chcela by som sa s vami podelit o moju skusenost. Pred zacatim tejto diety mi dost vypadavali vlasy,takze kazdy rok som si robievala dvojmesacnu kuru s Bioskalinom(tabletky proti vypadavaniu vlasov). Tuto dietu som zacala 1.2.12 a mozem povedat,ze po dvoch mesiacoch mi prestali vypadavat vlasy.Vlastne som si to vsimla uz po 1-vom mesiaci. Tym ze jeme vela mliecnych vyrobkov ako tvaroh, jogurty a nizkotuc syry ja pijem aj srvatku pretoze tvaroh si robim doma s nizkotuc mlieka, je tiež dôležitým zdrojom minerálnych látok, hlavne fosforu a vápniku. Vyšší obsah vápniku má kyslá srvátka. Okrem nich srvátka obsahuje tiež draslík, sodík, horčík, železo, síru a chlór.Veľmi dôležitý (a pri diéte to platí dvojnásobne) je aj vysoký obsah vitamínov a to hlavne skupiny B (B1, B2, B6, B12-pomaha pri raste vlasov), kyseliny pantoténovej (vitamín B5), vitamínov C a A a biotínu..A potom predsa jeme zeleninu ja hlavne surovu, co najmenej tepelne upravenu ved aj ta obsahuje VITAMINY a MINERALNE LATKY. Takze moja skusenost nie je negativna,ale to je zrejme individualne pretoze urcite zalezi na celkovom zdravotnom stave osoby. Ved keby bola tato dieta taka nebezpecna urcite by ju staty zakazali. Ja byvam v Taliansku a tu je tiez moc rozsirena aj ked som pocula vela negativnych veci. Ale to bude asi iba OTAZKOU PENAZI pretoze proti tejto diete su hlavne lekari-dietologovia. Cize ked chcem schudnut idem k lekarovi ten mi vytvori prsonalnu dietu zaplatim 500 EUR a vsetci su spokojni. Ja chudnem a lekar zarobil.Po skonceni diety nejaky cas super postavicka a po roku kila zacnu opat pribudat. Tak zas k mojmu dietologovi napise dietu zinkasuje 500 EUR a vsetci zas na cas spokony. TO JA VOLAM JO-JO EFEKT. Takychto pribehov v mojom okoli poznam niekolko. A potom ked je tak vela negativnych nazorov kladiem si otazku: kde su tie vsetky tie osoby co maju tieto problemy. Ja som napr v televizii nevidela ani jednu osobu co by povedala:" ja som tu dietu drzala a zacali mi vsetky tieto problemy". Myslim,ze za tie roky by sa niekto nasiel co by bol ochotny ist do televizie ...? Zatial to boli iba lekari co su proti...??? KDE JE TEDA PRAVDA ?
katarina
katarina

Messages : 22
Date d'inscription : 30.03.2012

Návrat hore Goto down

váha - Problémy starých dukanek Empty Re: Problémy starých dukanek

Odoslať pre Agni Ut máj 01, 2012 1:43 pm

Ahojte, na tomto fore som nova, chcela by som vas poprosit o odpoved, ake mozne rizika moze priniest dukanova dieta a pre koho nie je vobec urcena....
Mam 23 rokov, 163 cm, a 58 Kg a som v druhej faze DD, ktoru dnesnym dnom drzim 2.tyzden, z vahy som isla dolu este len cca 2kg, ale nastali nejake zdravotne komplikacie, napr, horko v ustach, silny povlak na jazyku, hlavne koreni jazyka, sucho v ustach a neustaly smed, a to denne vypijem 2,5 l vody plus bylinkove cajiky, mam pomerne dost nafuknute brucho a velmi tazko prehltam, ako keby som mala hlieny v hrdle....ohrozuje tato dieta aj oblicky? som pomerne zdrava, az na hormonalne problemy kvoli ktorym som uz 6 rokov na horm. antikoncepcii, ďakujem krasne za odpoved, prechadzala som uz aj strany a chat, ale vela o moznych problemoch, ktore mozu pri tejto diete nastat som nenasla....vdaka a pekny den

Agni

Messages : 4
Date d'inscription : 01.05.2012

Návrat hore Goto down

váha - Problémy starých dukanek Empty Re: Problémy starých dukanek

Odoslať pre henrieta71 Ut máj 01, 2012 3:09 pm

Ahoj ,co tu popisujes sa mi zda primerane ,kazda z nas urcite zaznamenala niake problemy , toto su vedlajsie ucinky diety, asi musis pit trosku viac ,hlavne ked je teplo a potis sa , pre oblicky(ak su zdrave) by pri spravnom pitnom rezime nemala byt nebezpecna tiez , neviem ako je tvoja anglictina ,ja som hladala vela pred tym ako som zacala ,nedopatrala som sa k nicomu zavaznemu co by malo znepokojit ,a kedze som na diete od zaciatku januara tak len mozem potvrdit ze ma vedlajsie ucinky(zapach v ustach ,taky "predchripkovy" stav,sucho v ustach) ale aj pozitivne ,chudnutie ,lepsia plet a ja teda vobec nie som nafuknuta prave ze toto je u mna ok , skus jest menej mliecnych vyrobkov, mozna tvoje hrdlo bude lepsie ,NT vyroby teda nie su terno ,skusaj viac masa a hlavne co najviac ryb aj 3-4 krat do tyzdna ,dufam ze som ti pomohla ale toto je moja skusenost ,vo vseobecnosti si myslim ze toto je velmi dobra dieta (ziadna ma predtym nepresvedsila) cheers
henrieta71
henrieta71

Messages : 159
Date d'inscription : 15.01.2012
Localisation : London

Návrat hore Goto down

váha - Problémy starých dukanek Empty Re: Problémy starých dukanek

Odoslať pre KLT St máj 02, 2012 5:54 am

Ako pise Hena, toto su bezne sprievodne javy - netrap sa tym.

Hlieny mam aj´ja viac ako obvykle, to je tymi mliecnymi vyrobkami.

KLT

Messages : 488
Date d'inscription : 16.01.2012

Návrat hore Goto down

váha - Problémy starých dukanek Empty Re: Problémy starých dukanek

Odoslať pre Agni Št máj 03, 2012 12:10 pm

Ďakujem vám za odpoveď,
ste zlaté, no pokiaľ chcem schudnúť, tak asi tie problémy trošku musím vydržať, budem múdrejšia po návšteve lekárky, a ak bude všetko v poriadku, tak pokračujem ďalej Smile prajem pekný deň Smile

Agni

Messages : 4
Date d'inscription : 01.05.2012

Návrat hore Goto down

váha - Problémy starých dukanek Empty Re: Problémy starých dukanek

Odoslať pre Zuzka1 So jún 02, 2012 10:39 am

prepacte, ale "problem starych dukaniek" mi pride cisto vymysleny. nie
je mozne, aby niekomu z diety, kde sa jedia same bielkoviny, padali
zuby... to skor tym, ktore jedia samu zeleninu, nie? Smile

Zuzka1

Messages : 28
Date d'inscription : 24.05.2012

Návrat hore Goto down

váha - Problémy starých dukanek Empty Re: Problémy starých dukanek

Odoslať pre Agni Ne jún 10, 2012 3:04 pm

Zuzka1 napísal:prepacte, ale "problem starych dukaniek" mi pride cisto vymysleny. nie
je mozne, aby niekomu z diety, kde sa jedia same bielkoviny, padali
zuby... to skor tym, ktore jedia samu zeleninu, nie? Smile

Prepac, ale o stravovani ti chyba este asi vela informacii..., mam neskutocne mnozstvo znamych, ktori su bud vegetariani, vegani, makrobiotici alebo podobne...a su to ovela zdravsi a aj zdravsie vyzerajuci ludia..., to neznamena, ze by sa mäso jest nemalo, ale chcem len podotknut, ze strava ktora je zalozena prevazne na zivocisnych bielkovinach, nie je v ziadnom pripade zdrava, co povie kazdy lekar alebo clovek, ktory o stravovani aspon co to vie..., tato dieta je v prvom rade urcena ludom, ktori su naozaj zdravi, a ak ma niekto pocit , ze mu tato dieta dobre nerobi, tak nech to zvazi, zdravie je predsa prednejsie, aj ked vidina rychleho schudnutia je ovela silnejsia...., tak to bolo aj v mojom pripade, je to uz podla mna na kazdeho osobnom uvazeni...a to, ze by boli problemy dukaniek vymyslene?...tak to urcite nie..., len 100 ludi...100 skusenosti...

Agni

Messages : 4
Date d'inscription : 01.05.2012

Návrat hore Goto down

váha - Problémy starých dukanek Empty Re: Problémy starých dukanek

Odoslať pre Zuzka1 Po jún 11, 2012 6:18 am

Ahoj Agni, nikoho som sa nechcela dotknut. Isteze kazda jednostranna dieta sa moze aj negativne odrazit pokial sa to prehana. Ale ked kazdy den zjem nizkotucny tvaroh alebo cottage alebo nizkotucny jogurt, tak musim mat v sebe tolko vapnika, ze neexistuje aby sa zhorsil moj stav zubov. Navyse ked clovek neje ziadne cukry. Sama na sebe pozorujem, ze mam teraz zuby nejake "cistejsie" a belsie. Zelenina je fajn, nic proti zelenine. Ale sama o sebe nestaci, pokial sa vynechavaju ostatne zlozky potravy. Bratranec bol par rokov vegan, a tak si pototo zdravie, ze az. Musel s tym prestat. Dukanova dieta (1 faza a 2 faza) nie su zrovna zdrave, ale kratkodobo (par tyzdnov az mesiacov) jest bielkoviny a zeleninu je to podla mna ovela zdravsia alternativa ako jest iba samu zeleninu.

Zuzka1

Messages : 28
Date d'inscription : 24.05.2012

Návrat hore Goto down

váha - Problémy starých dukanek Empty Re: Problémy starých dukanek

Odoslať pre KLT Po jún 11, 2012 6:23 am

Zuzka, ja som to uz spominala, napr. tvaroh je z pohladu vapnika skor kontraproduktivny - obsahuje viac fosforu a ten moze branit vstrebavaniu vapnika. Cize ak niekto neje ine mliecne vyrobky a dava si len tvaroh, tak moze mat problem.

KLT

Messages : 488
Date d'inscription : 16.01.2012

Návrat hore Goto down

váha - Problémy starých dukanek Empty gynekologické problémy

Odoslať pre Martina1212 St október 24, 2012 4:38 pm

Zdravím, neviem, ale každá diéta pôsobí na každého inak. Ja som začala duk.diétu a hneď v prvej fáze, cca na 3 deň som začala mať gynekologické problémy, menštruácia po 14 dňoch, samozrejme prerušovaná. Výsledok, teraz som v druhej fáze, cca 3 mesiac a nedostala som menštruáciu vôbec. Takže každá to znáša inak. Čo sa týka vlasov a nechtov, nechty sa mi prestali štiepať, vlasy trochu vypadávali, ale je to asi ročným obdobím, jeseň si to vyžiada vždy. Užívam Centrum každý deň a pupalku a cítim sa v pohode. Možno je to spôsobené rýchlym ubúdaním váhy, možno začínam byť v 38 rokoch v prechode. Neviem, či má niektorá z Vás takúto skúsenosť. Ak áno, podelte sa so mnou ako to zniesť jednoduchšie.

Martina1212

Messages : 4
Date d'inscription : 24.10.2012

Návrat hore Goto down

váha - Problémy starých dukanek Empty Re: Problémy starých dukanek

Odoslať pre Agni Po október 29, 2012 3:29 pm

Martina1212 napísal:Zdravím, neviem, ale každá diéta pôsobí na každého inak. Ja som začala duk.diétu a hneď v prvej fáze, cca na 3 deň som začala mať gynekologické problémy, menštruácia po 14 dňoch, samozrejme prerušovaná. Výsledok, teraz som v druhej fáze, cca 3 mesiac a nedostala som menštruáciu vôbec. Takže každá to znáša inak. Čo sa týka vlasov a nechtov, nechty sa mi prestali štiepať, vlasy trochu vypadávali, ale je to asi ročným obdobím, jeseň si to vyžiada vždy. Užívam Centrum každý deň a pupalku a cítim sa v pohode. Možno je to spôsobené rýchlym ubúdaním váhy, možno začínam byť v 38 rokoch v prechode. Neviem, či má niektorá z Vás takúto skúsenosť. Ak áno, podelte sa so mnou ako to zniesť jednoduchšie.

Ahoj,
ja som uz s dukanovou dietou skoncila davno, po tom co u mna nastala ketoza a pomali mi zacalo prekyslovat organizmus a vypadavat mi viac vlasov, ale neidem tu nikoho odhovarat, iba napisat skusenosti, kedze pracujem vo velkej firme, kde sa postupne pridali aj ine kolegyne a kolegovia...zo zaciatku sme boli vsetci nadseni...ved len rychlo schudnem a tak prejdem do dalsej fazy...budem uzivat Bion3 a vsetko bude super..., no teraz aj po 5 mesiacoch stale bojujem s prekyslenym organizmom, gynekol. problemy sa uz davaju do poriadku, trosku mi vyskocili v tom obdobi oblicky( a to som pila aj 3 az 4 litre vody..., ale to ja stale...),u kolegyne doslo tiez k strate menstruacie ale nakoniec po 3 mesiacoch dostala, no namerali jej zvysene hladiny hormonov...( co je uplne normalne pri neustalom jedeni zivocisnych bielkovin..., v dnesnej dobe samozrejme plnych hormonov, antibiotik...aj ked sa vyhovarame, ze kupujeme len kvalitne produkty...nic v nasich supermarketoch...kvalitne nie je a uz vobec to nikdy nevidelo zelenu travu ci sa dokonca hybalo...), kolega schudol po 2 mesiacoch 10 kg no s manzelkou doteraz pouzivaju rannajsie ph papieriky , aby dostali pod kontrolu PH...a to uz nehovorim o ludoch, ktori sa chceli pustat do chudnutia pri oblickovych alebo inych zdravotnych problemoch...

No, ale ved kto uz je v dnesnej dobe 100 % zdravy..., (ako to doporucuje autor tejto diety...), "ladovat sa" nizkotucnymi ( zdraviu este menej prospesnymi vyrobkami...), zivocisnymi ( skodlivymi...choroby srdca, vysoky krvny tlak, srdcove prihody, traviace problemy...atd...) vyrobkami...nie je nasmu organizmu, nech sa nad tym zamyslam akokolvek...vobec prospesne..., priam skodlive...zakazanie cukrov a tukov...( ktore su pre nas organizmus nevyhnutne...nahradzanie sladenia chemickymi nahradami, ktore sa pouzivaju aj ako palivo do motorov..., vylucenie zdravych tukov, ktore zrychluju organizmus a chrania telo pred chorobami, vyssie spomenutymi...)...atd. je toho strasne vela a nechcem nudit...

Aj ked som este podstatne mlada, uvedomila som si, ze radsej budem chudnut pomalsie, ale budem robit nieco pre svoje zdravie, ako sa o pol roka, rok, pripadne o 5 rokov, trapit nasledkami, ktore nemusia, no mozu na mne zanechat trvale zdravotne problemy. Kazdy autor bude presadzovat tu svoju dietu, a hladat argumenty aka je zdraviu neskodna, no tento biznis ide ruka v ruke aj s farmaceutickym priemyslom...a predsa cim viac dosledkov...tym viac penazi na licebu...tym väcsie zisky...a to pod nalepkou..."chceme pre Vas, len to najlepsie"...a predsa najlepsia reklama su chudnuce celebrity...Toto je moj nazor a len par skusenosti ludi z mojho okolia..., kazdy je strojcom svojho zdravia a mozem len odporucit zdravu vyvazenu stravu, pri nej schudnete, no co je velkym plus, budete mat este ovela viac energie a aj zdravo vyzerat..., ale dukankam, ktore uspesne bojuju dalej, zelam nech to vydrzia a nech ich vsetky problemy obchadzaju zdaleka. Pekny den Smile

Agni

Messages : 4
Date d'inscription : 01.05.2012

Návrat hore Goto down

váha - Problémy starých dukanek Empty Re: Problémy starých dukanek

Odoslať pre vefida So november 24, 2012 9:48 am

Plne súhlasím s Broňkou, som v druhej fáze a zatiaľ nemám problémy, ale dodržiavam presne pokyny v knihe čo sa týka striedania dní zeleninovo-proteinového a čisto proteinového, práve ten prvý je doležitý,. vtedy si dávam zelninku roznu povolenu a striedam ju, a samozrejme aj celkovo čo sa týka stravy, podľa mňa zdravotné problémy máte preto, že chýbaju rozne veci v tele, keď jete jednostrannú stravu stále dookola, okrem toho si dávam vitamíny a minerály každý deň v tabletke. Postupne si dopĺňam stravu vždy o niečo nové- samozrejme povolené, možno sem tam trolinku poruším, že potravina nie je úplne "čistá" podľa Dukana- napr. si kupujem telacie párky, ktoré síce obsahuju vysoký podiel teľacieho mäsa-ale je tam aj bravčové trochu, alebo kuracie stehno jem celé, nielen spodnú časť- samozrejme bez kože,

Strava má byť pestrá a nebudu zdravotné problémy. Veď povolenej zeleninky je tak veľa a dá sa upraviť rozne aj pridať k mäsku- veľmi obľúbený sa mi stal pórik, kapusta, cukinka, kalerábik....

Váha mi dvakrát postála, ale zas sa pohla dole a pritom mi vravia že jem snáď viac ako predtým- len si už vyberám čo zjem, jem častejšie a v menších porciách.

Takže to nevzdávajte, ja si myslím, že len potrbujete spestriť svoj jedálniček a všetko sa dostane do normálu.

vefida

Messages : 41
Date d'inscription : 28.09.2012

Návrat hore Goto down

váha - Problémy starých dukanek Empty Re: Problémy starých dukanek

Odoslať pre vefida So november 24, 2012 9:56 am

Zuzka1 napísal:Ahoj Agni, nikoho som sa nechcela dotknut. Isteze kazda jednostranna dieta sa moze aj negativne odrazit pokial sa to prehana. Ale ked kazdy den zjem nizkotucny tvaroh alebo cottage alebo nizkotucny jogurt, tak musim mat v sebe tolko vapnika, ze neexistuje aby sa zhorsil moj stav zubov. Navyse ked clovek neje ziadne cukry. Sama na sebe pozorujem, ze mam teraz zuby nejake "cistejsie" a belsie. Zelenina je fajn, nic proti zelenine. Ale sama o sebe nestaci, pokial sa vynechavaju ostatne zlozky potravy. Bratranec bol par rokov vegan, a tak si pototo zdravie, ze az. Musel s tym prestat. Dukanova dieta (1 faza a 2 faza) nie su zrovna zdrave, ale kratkodobo (par tyzdnov az mesiacov) jest bielkoviny a zeleninu je to podla mna ovela zdravsia alternativa ako jest iba samu zeleninu.

Zuzka plne s tebou súhlasím. Na tejto diete ma zaujal to, že sa možem nakoniec vrátiť k predchádazjucemu stravovaniu, ale počas nej som sa naučila jesť v malých dávkach a častejšie, čo som predtým nerobila a to bol asi aj dovod mojho priberania. Určite má táto dieta niečo do seba, keď už nič iné tak aspoň sa naučiť jesť a odnaučiť žrať. Smile

vefida

Messages : 41
Date d'inscription : 28.09.2012

Návrat hore Goto down

váha - Problémy starých dukanek Empty Re: Problémy starých dukanek

Odoslať pre janka.rojko Pi november 30, 2012 12:45 pm

Ahojte,
dnes som bola na krvnych testoch, po 4,5 mesiacoch DD.
Vysledky mam ukazkove, chcela som sa vami o to podelit. Ak sa DD drzi pestro, tak problemy nenastanu:) Aj kvalitu vlasov a pleti mam lepsiu.



vefida napísal:
Zuzka1 napísal:Ahoj Agni, nikoho som sa nechcela dotknut. Isteze kazda jednostranna dieta sa moze aj negativne odrazit pokial sa to prehana. Ale ked kazdy den zjem nizkotucny tvaroh alebo cottage alebo nizkotucny jogurt, tak musim mat v sebe tolko vapnika, ze neexistuje aby sa zhorsil moj stav zubov. Navyse ked clovek neje ziadne cukry. Sama na sebe pozorujem, ze mam teraz zuby nejake "cistejsie" a belsie. Zelenina je fajn, nic proti zelenine. Ale sama o sebe nestaci, pokial sa vynechavaju ostatne zlozky potravy. Bratranec bol par rokov vegan, a tak si pototo zdravie, ze az. Musel s tym prestat. Dukanova dieta (1 faza a 2 faza) nie su zrovna zdrave, ale kratkodobo (par tyzdnov az mesiacov) jest bielkoviny a zeleninu je to podla mna ovela zdravsia alternativa ako jest iba samu zeleninu.

Zuzka plne s tebou súhlasím. Na tejto diete ma zaujal to, že sa možem nakoniec vrátiť k predchádazjucemu stravovaniu, ale počas nej som sa naučila jesť v malých dávkach a častejšie, čo som predtým nerobila a to bol asi aj dovod mojho priberania. Určite má táto dieta niečo do seba, keď už nič iné tak aspoň sa naučiť jesť a odnaučiť žrať. Smile

janka.rojko

Messages : 68
Date d'inscription : 25.07.2012
Age : 39
Localisation : Košice

Návrat hore Goto down

váha - Problémy starých dukanek Empty Re: Problémy starých dukanek

Odoslať pre Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.