FÓRUM DUKANOVA DIÉTA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Prihlásenie

Zabudli ste svoje heslo?

Hľadať
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Posledná téma
» Ahojte zacinam 1.5.2014 prida sa niekto?
povolené - Su tieto potraviny povolene? EmptyPi júl 17, 2015 10:34 am pre triniti29

» 2.faza - zacinam
povolené - Su tieto potraviny povolene? EmptyŠt jún 11, 2015 9:24 am pre toby1toby

» ZAČIATOČNÍK
povolené - Su tieto potraviny povolene? EmptyŠt marec 05, 2015 1:28 pm pre Zelinka

» Cottage cheese
povolené - Su tieto potraviny povolene? EmptyNe február 22, 2015 5:29 pm pre Freya

» Mozzarella light
povolené - Su tieto potraviny povolene? EmptyŠt január 08, 2015 6:38 am pre petulda33

» Čím dochucovať?
povolené - Su tieto potraviny povolene? EmptyŠt január 08, 2015 6:38 am pre petulda33

» TEKUTÉ VAJEČNÉ BIELKY
povolené - Su tieto potraviny povolene? EmptyŠt september 18, 2014 5:31 pm pre petko3621

» Ma vyznam zacat znova?
povolené - Su tieto potraviny povolene? EmptyPo september 08, 2014 9:03 pm pre Bodka

» Pizza z karfiolu
povolené - Su tieto potraviny povolene? EmptySo júl 12, 2014 11:23 am pre simbata

Hľadať
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Posledná téma
» Ahojte zacinam 1.5.2014 prida sa niekto?
povolené - Su tieto potraviny povolene? EmptyPi júl 17, 2015 10:34 am pre triniti29

» 2.faza - zacinam
povolené - Su tieto potraviny povolene? EmptyŠt jún 11, 2015 9:24 am pre toby1toby

» ZAČIATOČNÍK
povolené - Su tieto potraviny povolene? EmptyŠt marec 05, 2015 1:28 pm pre Zelinka

» Cottage cheese
povolené - Su tieto potraviny povolene? EmptyNe február 22, 2015 5:29 pm pre Freya

» Mozzarella light
povolené - Su tieto potraviny povolene? EmptyŠt január 08, 2015 6:38 am pre petulda33

» Čím dochucovať?
povolené - Su tieto potraviny povolene? EmptyŠt január 08, 2015 6:38 am pre petulda33

» TEKUTÉ VAJEČNÉ BIELKY
povolené - Su tieto potraviny povolene? EmptyŠt september 18, 2014 5:31 pm pre petko3621

» Ma vyznam zacat znova?
povolené - Su tieto potraviny povolene? EmptyPo september 08, 2014 9:03 pm pre Bodka

» Pizza z karfiolu
povolené - Su tieto potraviny povolene? EmptySo júl 12, 2014 11:23 am pre simbata

máj 2024
PoUtStŠtPiSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Affiliates
free forum

Posts with the most reactions of the month

Su tieto potraviny povolene?

+7
brona76
Fialka
endaebi
kikulienka
KLT
Nelinka333
kacusik69
11 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

povolené - Su tieto potraviny povolene? Empty Su tieto potraviny povolene?

Odoslať pre kacusik69 Ut máj 22, 2012 11:37 am

Ahojte, chcem sa este spytat na par potravin, ci ich mozem:

- zavinace (som v 1. faze predposledny den, takze je mi jasne ze bez tej kapusty atd., co mi nevadi lebo to aj tak nemam rada Smile
- kvasnice (nie susene) - velmi mam rada kvasnicovu natierku (kvasnice, vajicka, trosku cibulky), samozrejme nie vo velkom mnozstve
- olivovy olej (iba trosicku), resp. nieco vhodne na oprazenie tej cibulky do pomazanky
- ovocny caj, resp. caj obsahujuci aroniu, fenikel, jablko, matu, koriander, ibistek, ciernu bazu, pomarancovu koru, kyselinu citronovu, jahody ALEBO jablko, ibistek, mata, kopor, koriander, cierna baza, pomarancova kora, sipky - su to caje Reflexivit Linia... viem ze to obsahuje dost ovocia ako takeho, tak neviem ci to vadi alebo nie
- kolko coly zero, resp. kofoly so steviou mozem za den vypit?
- ake sladidlo je na jednej strane chutne, na druhej povolene (okrem stevie), co by ste mi poradili?

a este sa chcem spytat ci musim davat aj psenicne otruby do receptov kde su, alebo mozem dat vsetko ovsene (samozrejme rozpocitat potom kolko mozem za den, to mi je jasne), napr. ked su 2 lyzice ovsenych a 2 psenicnych, ci mozem dat 4 ovsene alebo by sa to malo dodrzat

Dakujem Smile

- zatial som schudla za 3 dni 0,7 kg - je to este nic moc, ale tesim sa aj tomu Smile este je dlha cesta predomnou Smile
kacusik69
kacusik69

Messages : 28
Date d'inscription : 18.05.2012
Localisation : Slovakia

http://ucm-anjok.webnode.sk

Návrat hore Goto down

povolené - Su tieto potraviny povolene? Empty Re: Su tieto potraviny povolene?

Odoslať pre Nelinka333 Ut máj 22, 2012 12:01 pm

Zavinace papas kupovane? Lebo neviem neviem ten sladkokysly nalev- obsahuju zrejme vela cukrov, radsej si daj udenu makrelu alebo krabie tycinky s cesnakovym dresingom z bieleho jogurtu.
Kvasnice sa odporucaju susene, osobne som sice kvasnice pocas diety nejedla, ale ak, tak by som urcite dala prednost susenym- natierka je perfektna aj z tuniaka vo vlastnej stave, vrelo odporucam. Olivovy olej je sice zdravy, ale masko sa da urobit aj bez neho (odskusane vo vlastnej kuchyni). Ked prazis cibulku, da sa to aj bez oleja, najvhodnejsie je pripravovat si jedlo na teflonovej panvici, kde ti zarucene nic neprihori. Robila som si aj dukanove placky, palacinky ci lievance, nedavala som ani kvapku oleja a neprihoreli a zaroven boli velmi chutne... Hlavne zarad vela maska, kuracinku, morcacie maso ci morske potvorky, ak to mas rada- maso sa da urobit na X sposobov, takze nebudes mat pocit jednotvarnosti v stravovani.
Ovocne caje pokial nesladis by mali byt ok, ale skus ich prestriedat s bylinkovymi- pomahaju velmi dobre aj proti zapcham a mne osobne velmi chutia. Koly zero by si zrejme mohla kolkokolvek, ale pozor na privela umeleho sladidla denne, lebo neviem ako ostatni, ale jeden den som mala taky maskrtnejsi, mala som aj kavu s um. sladidlom, aj tvarohovy kolac a vecer ma dost bolel zaludok, myslim, ze to bolo z tolkeho umeleho sladidla, takze radsej kavu a caje vobec nesladim a ked mam chut na maskrtu, dam si biely nizkotucny jogurt s trochou sladidla a cokoladovou alebo vanilkovou aromou (je to fakt mnamka a zasyti to).
Co sa tyka psenicnych otrub, ja ich nemam a davam miesto nich ovsene a rozratam si to na dni. I ked mne osobne uz prilis nechutia veci pripravene z otrub, tak ich len zapijam rano cajom alebo vodou Very Happy
Kazdopadne pockaj si aj na dalsie tipy, rada si ich tiez precitam Wink

Nelinka333

Messages : 6
Date d'inscription : 14.05.2012

Návrat hore Goto down

povolené - Su tieto potraviny povolene? Empty Re: Su tieto potraviny povolene?

Odoslať pre kacusik69 Ut máj 22, 2012 3:31 pm

Dakujem ti velmi pekne za vycerpavajucu odpoved Smile s tym nalevom mi to doslo az potom :-/ nevadi, este som si ich nedala, planovala som az zajtra, dnes som si spravila chlieb, teda nevyzera to tak, ani bohvieako nechuti, ale aspon volaco Smile robila som zo 4 lyzic otrub, 3 lyzic jogurtu, maizeny a 1 vajicka... vyskusam urcite aj ine recepty na chlebik, mozno najdem cosi lepsie Smile makrelu mam velmi rada, takze urcite skusim a krabie tycinky som este nejedla, ani neviem ako to chuti a ako sa to je - myslim ci sa to este tepelne upravuje alebo tak... este by som sa chcela spytat ako pripravujes tuniakovu natierku Smile co sa oleja tyka, viem ze sa da aj bez neho, smazim vylucne na teflonke a viem ze to ide aj bez oleja, len sa mi zdalo zvlastne osmazit cibulu len tak - ja to inak nemam rada (osmazenu cibulu) ale v niecom to proste chyba, tak na chut to hej, ale vyhrnam ju aj tak z taniera Very Happy ono vseobecne som dost vyberavy typ cloveka :-/ ale zatial zvladam jest podla "predpisov", aj ked len to co mi chuti z povolenych potravin... morske potvorky nemusim vobec, takze u mna len kuracina, ryby, este mozno hovadzia svieckova ale neviem si ju predstavit bez omacky a knedle takze ju aj tak vynecham Smile ten caj nesladim takze tiez si myslim ze by to mohlo byt ok... ale radsej este teda pockam na vyjadrenie viacerych, aby som si neuskodila Smile a otruby som si vcera dala do jogurtu a zjedla som to velmi tazko Smile takze dnes som ich tiez zapila Smile myslim si ze je jedno ako ich prijmem, tak ci tak sa to v zaludku zmiesa Smile ale v tom "chlebiku" su fajn... je trosku plany na chut, chyba mi sol, hoci nesolim nejak prehnane, ale prezijem... mam kupenu kuraciu sunku tak mam na zajtra papanie hotove Smile ak by si mohla, napis mi prosim este ako pripravujes tu tuniakovu natierku a tiez ak budes vediet - priblizit mi trosku chut krabich tyciniek Smile

Nelinka333 napísal:Zavinace papas kupovane? Lebo neviem neviem ten sladkokysly nalev- obsahuju zrejme vela cukrov, radsej si daj udenu makrelu alebo krabie tycinky s cesnakovym dresingom z bieleho jogurtu.
Kvasnice sa odporucaju susene, osobne som sice kvasnice pocas diety nejedla, ale ak, tak by som urcite dala prednost susenym- natierka je perfektna aj z tuniaka vo vlastnej stave, vrelo odporucam. Olivovy olej je sice zdravy, ale masko sa da urobit aj bez neho (odskusane vo vlastnej kuchyni). Ked prazis cibulku, da sa to aj bez oleja, najvhodnejsie je pripravovat si jedlo na teflonovej panvici, kde ti zarucene nic neprihori. Robila som si aj dukanove placky, palacinky ci lievance, nedavala som ani kvapku oleja a neprihoreli a zaroven boli velmi chutne... Hlavne zarad vela maska, kuracinku, morcacie maso ci morske potvorky, ak to mas rada- maso sa da urobit na X sposobov, takze nebudes mat pocit jednotvarnosti v stravovani.
Ovocne caje pokial nesladis by mali byt ok, ale skus ich prestriedat s bylinkovymi- pomahaju velmi dobre aj proti zapcham a mne osobne velmi chutia. Koly zero by si zrejme mohla kolkokolvek, ale pozor na privela umeleho sladidla denne, lebo neviem ako ostatni, ale jeden den som mala taky maskrtnejsi, mala som aj kavu s um. sladidlom, aj tvarohovy kolac a vecer ma dost bolel zaludok, myslim, ze to bolo z tolkeho umeleho sladidla, takze radsej kavu a caje vobec nesladim a ked mam chut na maskrtu, dam si biely nizkotucny jogurt s trochou sladidla a cokoladovou alebo vanilkovou aromou (je to fakt mnamka a zasyti to).
Co sa tyka psenicnych otrub, ja ich nemam a davam miesto nich ovsene a rozratam si to na dni. I ked mne osobne uz prilis nechutia veci pripravene z otrub, tak ich len zapijam rano cajom alebo vodou Very Happy
Kazdopadne pockaj si aj na dalsie tipy, rada si ich tiez precitam Wink
kacusik69
kacusik69

Messages : 28
Date d'inscription : 18.05.2012
Localisation : Slovakia

http://ucm-anjok.webnode.sk

Návrat hore Goto down

povolené - Su tieto potraviny povolene? Empty Re: Su tieto potraviny povolene?

Odoslať pre KLT Ut máj 22, 2012 8:10 pm

kup si balene zavinace, kde si mozes precitat zlozenie, vacsina je s umelymi sladidlami, takze sa mozu.

KLT

Messages : 488
Date d'inscription : 16.01.2012

Návrat hore Goto down

povolené - Su tieto potraviny povolene? Empty Re: Su tieto potraviny povolene?

Odoslať pre kacusik69 Ut máj 22, 2012 8:49 pm

jeeej parada to sa tesim, lebo ich dost lubim Smile dakujem... inak ak sa mozem opytat - viem ze je to individualne, ale kolko ti asi trvalo dostat sa na akutalnu vahu? ja by som rada schudla aspon 15-20 kg, ty si schudla sice uz o dost viac, ja len pre predstavu, ako dlho ti to trvalo Smile dakujem pekne!! a vela vela stastia pri chudnuti Smile

KLT napísal:kup si balene zavinace, kde si mozes precitat zlozenie, vacsina je s umelymi sladidlami, takze sa mozu.
kacusik69
kacusik69

Messages : 28
Date d'inscription : 18.05.2012
Localisation : Slovakia

http://ucm-anjok.webnode.sk

Návrat hore Goto down

povolené - Su tieto potraviny povolene? Empty Re: Su tieto potraviny povolene?

Odoslať pre kacusik69 Ut máj 22, 2012 9:24 pm

prave som si precitala, ze tam cukor ani nie je... takze jupii, mam ranajky Very Happy

KLT napísal:kup si balene zavinace, kde si mozes precitat zlozenie, vacsina je s umelymi sladidlami, takze sa mozu.
kacusik69
kacusik69

Messages : 28
Date d'inscription : 18.05.2012
Localisation : Slovakia

http://ucm-anjok.webnode.sk

Návrat hore Goto down

povolené - Su tieto potraviny povolene? Empty Napadli ma dalsie potraviny

Odoslať pre kacusik69 St máj 23, 2012 11:40 am

- zeleninovy bujon do polievky (planujem si spravit karfiolovu polievku - dochutena len bujonom - ak je povoleny a cervenou paprikou)
- zasmazka - ak ano tak aka a z coho (do polievky)
- ovocny jogurt - nizkotucny - mari sa mi ze sa moze ale obmedzene... zda sa mi ze to bolo max. 1, urcite nie viac, len som si neni ista ci je povoleny kazdy den, obden...
- puding - ako si ho pripravit? klasicky, len pridam nizkotucne mlieko a umele sladidlo, resp. ziadne?
kacusik69
kacusik69

Messages : 28
Date d'inscription : 18.05.2012
Localisation : Slovakia

http://ucm-anjok.webnode.sk

Návrat hore Goto down

povolené - Su tieto potraviny povolene? Empty Re: Su tieto potraviny povolene?

Odoslať pre kacusik69 St máj 23, 2012 2:30 pm

kacusik69 napísal:- zeleninovy bujon do polievky (planujem si spravit karfiolovu polievku - dochutena len bujonom - ak je povoleny a cervenou paprikou)
- zasmazka - ak ano tak aka a z coho (do polievky)
- ovocny jogurt - nizkotucny - mari sa mi ze sa moze ale obmedzene... zda sa mi ze to bolo max. 1, urcite nie viac, len som si neni ista ci je povoleny kazdy den, obden...
- puding - ako si ho pripravit? klasicky, len pridam nizkotucne mlieko a umele sladidlo, resp. ziadne?


a este ma napadli kuracie srdiecka, resp. drobky do polievky - su povolene?
kacusik69
kacusik69

Messages : 28
Date d'inscription : 18.05.2012
Localisation : Slovakia

http://ucm-anjok.webnode.sk

Návrat hore Goto down

povolené - Su tieto potraviny povolene? Empty Re: Su tieto potraviny povolene?

Odoslať pre kikulienka St máj 23, 2012 3:05 pm

akurat som napisala rozsiahlu odpoved a zmizla!

Dr. dukan uz dovoluje 1CL oleja denne (olivovy alebo slnecnicovy)

pozor na bujony, obsahuju velmi vela soli, niekedy aj cukry a skroby. Ja si robim domaci koncentrovany vyvar a davam do mrazaku v mini sackoch, v pripade potreby supnem jeden sacok namiesto bujonu.

zasmazka nie je povolena, teda nie ak obsahuje muku.

ovocny jogurt max 2 (ci 3, uz si nepamatam) male kelimky denne ale len ak neobsahuje ziadne -ozy - dextrozu, glukozu, atd. To asi tazko najdes, aspon zatial som take nenasla. Lepsie si kupit cisty biely jogurt a dochucovat doma.

puding nie je povoleny, resp. je povoleny pudingovy prasok max 1 PL denne takze asi sa neoplati z toho mnozstva uvarit puding, len do nejakeho receptu. Minule som odpisala recept zo stranky dukandiet.co.uk na akoze puding, akasi gebuzinka z makkeho tofu, jogurtu, mlieka a kakaa. Celkom jedle ale akosi mi to nechce poriadne stuhnut (mozno keby som cakala celu tu odporucanu dobu na chladenie Smile

vnutornosti by mali byt ok, ale tu cast som vymazala zo svojho zoznamu lebo ich neznasam Smile

kikulienka

Messages : 43
Date d'inscription : 01.05.2012

Návrat hore Goto down

povolené - Su tieto potraviny povolene? Empty Re: Su tieto potraviny povolene?

Odoslať pre kacusik69 St máj 23, 2012 3:15 pm

dakujem dakujem... zas som o nieco mudrejsia Smile na tie -ozy si dam pozor, zrejme vo vseobecnosti Smile bez pudingu prezijem, len ma to napadlo ked tu viacere pisali ze si davaju puding atd. ale asi nie klasicky Smile a vnutornosti ja okrem srdiecok a kuracej pecienky (restovanej) nezjem nic... aj to nie v nejakom enormnom mnozstve... este raz velmi dakujem za odpoved!!

kikulienka napísal:akurat som napisala rozsiahlu odpoved a zmizla!

Dr. dukan uz dovoluje 1CL oleja denne (olivovy alebo slnecnicovy)

pozor na bujony, obsahuju velmi vela soli, niekedy aj cukry a skroby. Ja si robim domaci koncentrovany vyvar a davam do mrazaku v mini sackoch, v pripade potreby supnem jeden sacok namiesto bujonu.

zasmazka nie je povolena, teda nie ak obsahuje muku.

ovocny jogurt max 2 (ci 3, uz si nepamatam) male kelimky denne ale len ak neobsahuje ziadne -ozy - dextrozu, glukozu, atd. To asi tazko najdes, aspon zatial som take nenasla. Lepsie si kupit cisty biely jogurt a dochucovat doma.

puding nie je povoleny, resp. je povoleny pudingovy prasok max 1 PL denne takze asi sa neoplati z toho mnozstva uvarit puding, len do nejakeho receptu. Minule som odpisala recept zo stranky dukandiet.co.uk na akoze puding, akasi gebuzinka z makkeho tofu, jogurtu, mlieka a kakaa. Celkom jedle ale akosi mi to nechce poriadne stuhnut (mozno keby som cakala celu tu odporucanu dobu na chladenie Smile

vnutornosti by mali byt ok, ale tu cast som vymazala zo svojho zoznamu lebo ich neznasam Smile
kacusik69
kacusik69

Messages : 28
Date d'inscription : 18.05.2012
Localisation : Slovakia

http://ucm-anjok.webnode.sk

Návrat hore Goto down

povolené - Su tieto potraviny povolene? Empty Re: Su tieto potraviny povolene?

Odoslať pre endaebi St máj 23, 2012 4:18 pm

baby, čo sa týka pudingu, tak aj ja som si robila minule: mlieko, umelé sladidlo a kukuričný škrob (ten je tuším povolený od II. fázy) a puding bol na svete....či zle rozmýšľam? Smile


kacusik69 napísal:dakujem dakujem... zas som o nieco mudrejsia Smile na tie -ozy si dam pozor, zrejme vo vseobecnosti Smile bez pudingu prezijem, len ma to napadlo ked tu viacere pisali ze si davaju puding atd. ale asi nie klasicky Smile a vnutornosti ja okrem srdiecok a kuracej pecienky (restovanej) nezjem nic... aj to nie v nejakom enormnom mnozstve... este raz velmi dakujem za odpoved!!


kikulienka napísal:akurat som napisala rozsiahlu odpoved a zmizla!

Dr. dukan uz dovoluje 1CL oleja denne (olivovy alebo slnecnicovy)

pozor na bujony, obsahuju velmi vela soli, niekedy aj cukry a skroby. Ja si robim domaci koncentrovany vyvar a davam do mrazaku v mini sackoch, v pripade potreby supnem jeden sacok namiesto bujonu.

zasmazka nie je povolena, teda nie ak obsahuje muku.

ovocny jogurt max 2 (ci 3, uz si nepamatam) male kelimky denne ale len ak neobsahuje ziadne -ozy - dextrozu, glukozu, atd. To asi tazko najdes, aspon zatial som take nenasla. Lepsie si kupit cisty biely jogurt a dochucovat doma.

puding nie je povoleny, resp. je povoleny pudingovy prasok max 1 PL denne takze asi sa neoplati z toho mnozstva uvarit puding, len do nejakeho receptu. Minule som odpisala recept zo stranky dukandiet.co.uk na akoze puding, akasi gebuzinka z makkeho tofu, jogurtu, mlieka a kakaa. Celkom jedle ale akosi mi to nechce poriadne stuhnut (mozno keby som cakala celu tu odporucanu dobu na chladenie Smile

vnutornosti by mali byt ok, ale tu cast som vymazala zo svojho zoznamu lebo ich neznasam Smile

endaebi

Messages : 21
Date d'inscription : 10.04.2012

Návrat hore Goto down

povolené - Su tieto potraviny povolene? Empty Re: Su tieto potraviny povolene?

Odoslať pre kikulienka St máj 23, 2012 4:29 pm

Maizena je tzv 'tolerovana' potravina, max 20g denne. Odporuca sa, ze ak vaha stagnuje, teda ak nejdu kila dole tak sa maju vylucit na tyzden vsetky 'tolerovane' potraviny. Inak ak s tym nemate problem tak tych 20g denne kludne mozu byt. Vlastne, kedysi striktne dukanove pravidla nedovolili ziadne tzv tolerovane potraviny, ten zoznam je relativne novy Smile

Ja si robim zelatinovy dezert, kupit taky hotovy prasok od dr oetkera (zatial som ho videla len v kauflande) a pridate 500ml horucej vody a sladidlo, na par hodin do chladku a mnam jahodovy dezert je hotovy. Ked mam chut na nieco pudingove tak skor, nez to zacne tuhnut zamiesam cca 2PL hladkeho nizkotucneho tvarohu do zmesi a potom dam vychladnut. Celkom chutne Smile

kikulienka

Messages : 43
Date d'inscription : 01.05.2012

Návrat hore Goto down

povolené - Su tieto potraviny povolene? Empty Re: Su tieto potraviny povolene?

Odoslať pre Fialka Št máj 31, 2012 11:37 am

kde nájdem tie tolerované potraviny...?

Fialka

Messages : 28
Date d'inscription : 15.05.2012
Age : 42

Návrat hore Goto down

povolené - Su tieto potraviny povolene? Empty Re: Su tieto potraviny povolene?

Odoslať pre brona76 Št máj 31, 2012 7:33 pm

keď neviem zohnat maizenu, mozem pouzit v receptoch namiesto nej gustin (alebo je to to isté. len sa to inak volá?) Môžem to už v 1. fáze alebo až druhej?

brona76

Messages : 15
Date d'inscription : 31.05.2012

Návrat hore Goto down

povolené - Su tieto potraviny povolene? Empty Re: Su tieto potraviny povolene?

Odoslať pre kacusik69 Št máj 31, 2012 7:53 pm

brona76 napísal:keď neviem zohnat maizenu, mozem pouzit v receptoch namiesto nej gustin (alebo je to to isté. len sa to inak volá?) Môžem to už v 1. fáze alebo až druhej?

gustin je len znacka, je to maizena Smile
kacusik69
kacusik69

Messages : 28
Date d'inscription : 18.05.2012
Localisation : Slovakia

http://ucm-anjok.webnode.sk

Návrat hore Goto down

povolené - Su tieto potraviny povolene? Empty Re: Su tieto potraviny povolene?

Odoslať pre brona76 Pi jún 01, 2012 11:09 pm

Ďakujem pekne za odpoveď! A mám ešte jednu otázku - v jednom recepte na chlebík je písané aj sušené mlieko - aké sušené mlieko sa tým myslí? Videla som napr. sušené sójové... Akékoľvek sušené mlieko spĺňa podmienky pre dukanovu dietu - vychádza to z toho spôsobu spracovania? Ak nie, poraď mi prosím nejaké konkrétne a kde sa dá kúpiť. Dá sa to kúpiť aj v Tescu, carefure a pod.?

brona76

Messages : 15
Date d'inscription : 31.05.2012

Návrat hore Goto down

povolené - Su tieto potraviny povolene? Empty Re: Su tieto potraviny povolene?

Odoslať pre KLT So jún 02, 2012 5:07 am

je to normalne susene mlieko, kupis v potravinach - ale hladaj odtucnene, cca 1,5% tuku mavaju.

KLT

Messages : 488
Date d'inscription : 16.01.2012

Návrat hore Goto down

povolené - Su tieto potraviny povolene? Empty Re: Su tieto potraviny povolene?

Odoslať pre kengura Ut jún 05, 2012 8:20 am

Ahojte, chcem sa opýtať, či sa môže ryba mahi-mahi. Nikde som to nenašla, v povolených potravinách nie je písana ale na nejakej poľskej stránke sa o nej zmieňujú počas dukanovej diéty...
Ďakujem.

kengura

Messages : 1
Date d'inscription : 05.06.2012

Návrat hore Goto down

povolené - Su tieto potraviny povolene? Empty Re: Su tieto potraviny povolene?

Odoslať pre henrieta71 Ut jún 05, 2012 9:55 am

neviem co je ryba mahi-mahi, ale kedze si myslim ze je to ryba tak by sa to cisto teoreticky mohlo,ak to nie je niak moc solene -potom skor asi nie
henrieta71
henrieta71

Messages : 159
Date d'inscription : 15.01.2012
Localisation : London

Návrat hore Goto down

povolené - Su tieto potraviny povolene? Empty Re: Su tieto potraviny povolene?

Odoslať pre bibka Št jún 07, 2012 12:15 pm

kengura napísal:Ahojte, chcem sa opýtať, či sa môže ryba mahi-mahi. Nikde som to nenašla, v povolených potravinách nie je písana ale na nejakej poľskej stránke sa o nej zmieňujú počas dukanovej diéty...
Ďakujem.

rybka mahi mahi je tkz. bielych ryb a je velmi zdrava, tuk ma este menej ako losos, 1 az 2%...mozes ju papat do prasknutia, je velmi chutna I love you
bibka
bibka

Messages : 37
Date d'inscription : 20.05.2012

Návrat hore Goto down

povolené - Su tieto potraviny povolene? Empty Re: Su tieto potraviny povolene?

Odoslať pre brona76 Pi jún 15, 2012 1:29 pm

Našla som neďaleko nás obchod update1, v ktorom (ako hovoria) ponúkajú produkty pre diabetikov a ľudí na redukčnej diete. Chcem sa ale uistiť, či je to vhodné aj pre dukanovu dietu:
1. AB kultúra, broskyňový polotučný jogurt so sladidlom:
obsah tuku min. 1,3 % (viem, že by malo byť 0,1%) - ale tým, že je to
so sladidlom, tak by mohol byť alebo radšej nie?
2. mliečna čokoláda bez prídavku cukru s náhradnými sladidlami.
obsahuje prírodné cukry, zloženie:
náhradné sladidlá (manitol), kakaové maslo, plnotučné sušené
mlieko, kakaová hmota, sušená srvátka, emulgátory, aróma
energia: 460 kcal, bielkoviny 2 %, sacharidy 4 % z toho cukor 2 %,
tuky: 9 % z toho nasýtené mastné kyseliny 19%.
Tak čo vy na to? Odporúčate alebo to nespĺňa podmienky?

brona76

Messages : 15
Date d'inscription : 31.05.2012

Návrat hore Goto down

povolené - Su tieto potraviny povolene? Empty Re: Su tieto potraviny povolene?

Odoslať pre brona76 So jún 16, 2012 3:07 pm

Ďakujem krásne za doterajšie rady. Objavila som Light Puding Haas - s náhradným sladidlom, bez pridaného cukru. Zloženie: kukuričný škrob, kakaový prášok so zníženým obsahom tuku... sladidlo: aspartam, aroma. Môžem?

brona76

Messages : 15
Date d'inscription : 31.05.2012

Návrat hore Goto down

povolené - Su tieto potraviny povolene? Empty Re: Su tieto potraviny povolene?

Odoslať pre kikulienka So jún 16, 2012 3:38 pm

Ziadny puding! (skrob=sacharidy!). Takze puding si musis urobit zo zltok ci zelatiny a mlieka.

kikulienka

Messages : 43
Date d'inscription : 01.05.2012

Návrat hore Goto down

povolené - Su tieto potraviny povolene? Empty Re: Su tieto potraviny povolene?

Odoslať pre Mellin So jún 16, 2012 4:04 pm

kikulienka napísal:Ziadny puding! (skrob=sacharidy!). Takze puding si musis urobit zo zltok ci zelatiny a mlieka.

ved ludia tu bezne pouzivaju pudingy z Lidla a dukanske recepty normalne obsahuju kukuricny skrob

Mellin

Messages : 82
Date d'inscription : 04.06.2012

Návrat hore Goto down

povolené - Su tieto potraviny povolene? Empty Re: Su tieto potraviny povolene?

Odoslať pre kikulienka So jún 16, 2012 4:16 pm

To uz ale potom nie je dukanova dieta Smile Podla oficialnej webstranke je tolerovane 20g kukuricneho skrobu denne a to len ak nemate stagnaciu vahy. Recepty sice obsahuju skrob ale ak to vyratas tak na den to vychadza na dost malo. Ale kazdy po svojom, ja ak mam toho viacej tak ihned mi stagnuje vaha takze si to davam vo velmi malych davkach. Je toho dost vela, co si mozeme dat bez vycitiek, aj sladke Smile

kikulienka

Messages : 43
Date d'inscription : 01.05.2012

Návrat hore Goto down

povolené - Su tieto potraviny povolene? Empty Re: Su tieto potraviny povolene?

Odoslať pre Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.