FÓRUM DUKANOVA DIÉTA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Prihlásenie

Zabudli ste svoje heslo?

Hľadať
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Posledná téma
» Ahojte zacinam 1.5.2014 prida sa niekto?
moje obavy.. EmptyPi júl 17, 2015 10:34 am pre triniti29

» 2.faza - zacinam
moje obavy.. EmptyŠt jún 11, 2015 9:24 am pre toby1toby

» ZAČIATOČNÍK
moje obavy.. EmptyŠt marec 05, 2015 1:28 pm pre Zelinka

» Cottage cheese
moje obavy.. EmptyNe február 22, 2015 5:29 pm pre Freya

» Mozzarella light
moje obavy.. EmptyŠt január 08, 2015 6:38 am pre petulda33

» Čím dochucovať?
moje obavy.. EmptyŠt január 08, 2015 6:38 am pre petulda33

» TEKUTÉ VAJEČNÉ BIELKY
moje obavy.. EmptyŠt september 18, 2014 5:31 pm pre petko3621

» Ma vyznam zacat znova?
moje obavy.. EmptyPo september 08, 2014 9:03 pm pre Bodka

» Pizza z karfiolu
moje obavy.. EmptySo júl 12, 2014 11:23 am pre simbata

Hľadať
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Posledná téma
» Ahojte zacinam 1.5.2014 prida sa niekto?
moje obavy.. EmptyPi júl 17, 2015 10:34 am pre triniti29

» 2.faza - zacinam
moje obavy.. EmptyŠt jún 11, 2015 9:24 am pre toby1toby

» ZAČIATOČNÍK
moje obavy.. EmptyŠt marec 05, 2015 1:28 pm pre Zelinka

» Cottage cheese
moje obavy.. EmptyNe február 22, 2015 5:29 pm pre Freya

» Mozzarella light
moje obavy.. EmptyŠt január 08, 2015 6:38 am pre petulda33

» Čím dochucovať?
moje obavy.. EmptyŠt január 08, 2015 6:38 am pre petulda33

» TEKUTÉ VAJEČNÉ BIELKY
moje obavy.. EmptyŠt september 18, 2014 5:31 pm pre petko3621

» Ma vyznam zacat znova?
moje obavy.. EmptyPo september 08, 2014 9:03 pm pre Bodka

» Pizza z karfiolu
moje obavy.. EmptySo júl 12, 2014 11:23 am pre simbata

septembra 2024
PoUtStŠtPiSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Calendar Calendar

Affiliates
free forum

Posts with the most reactions of the month

moje obavy..

+3
lubim tento svet
lubatko
jela
7 posters

Goto down

moje obavy.. Empty moje obavy..

Odoslať pre jela Št marec 29, 2012 3:44 pm

ahojte, zacinam uplne prvy den s tymto, vsetko si nastudujem a pustim sa do toho, mam v sak velke obavy ze mi prilis schudne poprsie, mate niekto skusenosti alebo dobru radu, ako tomu zabranit alebo to aspon trochu zmiernit? bola som takmer uplne plocha, ked som pribrala na vahe (25kg potrebujem dat dolu minimalne) prsia mi narastli, nechcem o ne prist Sad
jela
jela

Messages : 4
Date d'inscription : 29.03.2012

Návrat hore Goto down

moje obavy.. Empty Re: moje obavy..

Odoslať pre lubatko Št marec 29, 2012 3:51 pm

jela napísal:ahojte, zacinam uplne prvy den s tymto, vsetko si nastudujem a pustim sa do toho, mam v sak velke obavy ze mi prilis schudne poprsie, mate niekto skusenosti alebo dobru radu, ako tomu zabranit alebo to aspon trochu zmiernit? bola som takmer uplne plocha, ked som pribrala na vahe (25kg potrebujem dat dolu minimalne) prsia mi narastli, nechcem o ne prist Sad

Bohuzial, prsia su tuky a pojdu dole ako prve... Ja som padla o tri kosiky (z Fka na C) ale stalo to za to... Kasli na prsia, urcite je krajsie byt chuda a bez prs ako tucna s prsiami.. a aj zdravsie a pohodlnejsie Wink
lubatko
lubatko

Messages : 59
Date d'inscription : 19.01.2012
Age : 35

Návrat hore Goto down

moje obavy.. Empty Re: moje obavy..

Odoslať pre jela Št marec 29, 2012 5:45 pm

ahoj Lubatko dakujem krasne za odpoved...ja byt stihla a bez prs - taka som bola pred rokmi, to by mi nevadilo, ale mam obavy ci dietu zvladnem, kam sa dostanem a aby som nedopadla tucna a bez prs....

iba zacinam, prvy den, co si jedla v prvej faze, trochu sa bojim, ked budem hladna, aby som vzdy mala nieco v zasobe..
jela
jela

Messages : 4
Date d'inscription : 29.03.2012

Návrat hore Goto down

moje obavy.. Empty Re: moje obavy..

Odoslať pre jela Št marec 29, 2012 5:53 pm

mam skoro rovnaku vahu ako ty, kilo dva naviac, ale ty si vyssia, ja uz mam BMI nad 25 a musim so sebou naozaj nieco robit, ale energie na chudnutie mam minimum, ale asi nemam na vyber
jela
jela

Messages : 4
Date d'inscription : 29.03.2012

Návrat hore Goto down

moje obavy.. Empty Re: moje obavy..

Odoslať pre lubatko Št marec 29, 2012 6:15 pm

jela napísal:ahoj Lubatko dakujem krasne za odpoved...ja byt stihla a bez prs - taka som bola pred rokmi, to by mi nevadilo, ale mam obavy ci dietu zvladnem, kam sa dostanem a aby som nedopadla tucna a bez prs....

iba zacinam, prvy den, co si jedla v prvej faze, trochu sa bojim, ked budem hladna, aby som vzdy mala nieco v zasobe..

Neboj sa nic, pri Dukanovi to ide naozaj rychlo dole a to ta bude motivovat ist dalej. Vobec nie je take tazke dodrziavat tie pravidla, a bielkoviny ta dostatocne zasytia, takze hlad citit nebudes. Chut na sladke sa da oklamat Colou zero, resp Pepsi Max, Kofolou bez cukru ..... alebo dukanovimi kolacikmi. Energia pride, uvidis, ze s kazdym zhodenym kilkom sa budes citit lepsie a lepsie.

Ja som v prvej faze spravila zopar chyb, hned som si zacala piect skrobove kolaciky a tiez som jedla ovocne jogurty... to si ty nechaj az na druhu fazu, aby to slo rychlejsie. Na ranajky si mozes dat tvaroh so sladidlom a aromou (alebo skoricou), zjemnit mozes kuskom bieleho jogurtu. Na obed nejake kuracie masko alebo fajnu rybku... zo zaciatku sa ti to moze zdat divne bez prilohy ale zvyknes si. A ku kuracinke si mozes dat cottage, alebo si upiect dukanov chlebik. Na veceru si das kvalitnu kuraciu/morcaciu sunku s cottageom, alebo si upiect dukanov chlebik a na ten dat sunku a ak sa ti podari zohnat syr pierko... Alebo ak mas rada tuniaka vo vlastnej stave tak si das s chlebikom. Aj pizza sa da urobit... Okrem toho si mozes upiect niektore kolace, napr. tvarohovy kolac alebo moravske buchty, tie obsahuju same povolene suroviny: http://www.dieta-protal.sk/moravske-kolace/ Dnes som ich piekla a bolo to chutne, aj ked k moravskym buchtam to ma daleko Laughing a ani nevyzerali ako tie na obrazku, skor ako take placky... ale aspon som mala do coho behat. Len vzdy si daj pozor na tie otruby... Tak aby si ich dokopy za cely den zjedla najviac tie dve polievkove lyzice (v prvej faze by to malo byt iba 1,5 PL).
Dalsi den si mozes spravit prazenicku alebo hamandex, ak ti chuti biely jogurt tak zasa so sladidlom a nejakou aromou.. Tych par dni nejak vydrzis a v druhej faze to uz budes mat pestrejsie..

Drzim palce
lubatko
lubatko

Messages : 59
Date d'inscription : 19.01.2012
Age : 35

Návrat hore Goto down

moje obavy.. Empty Re: moje obavy..

Odoslať pre jela Št marec 29, 2012 6:38 pm

dakujem si velmi mila, zatnut zubky a pustit sa do toho, verim, ze ked to pojde dolu, motivacia a energia pride, len vydrzat tu chvilu, co sa tyka tych otrub, este ich nemam, mali iba obycajne ovsene vlocky, co sa tyka bieleho jogurtu, jogrut aj nizk. tvaroh jem pravidelne, do bieleho jogurtu som jeden cas davala umele sladilo...jednu tabletku som podrvila kus, rozmiesala v lyzici vody a pridala do jogurtu, alebo sirup s umelym sladidlom niekto dava - no tie mi moc nechutia, su take nahorkle, ale ta cola zero resp. light je dobry napad, cmorkat ked ma clovek chut na sladke, inak rybky papam pravidelne, tuniaka vo vl.stave kupujem ako beznu vec, tak uz len bez tej prilohy to nejak v hlave pohcopit, lebo to je fakt taky divny pocit, aj ked je brucho plne, ze daco nnieje oka Very Happy
jela
jela

Messages : 4
Date d'inscription : 29.03.2012

Návrat hore Goto down

moje obavy.. Empty Re: moje obavy..

Odoslať pre lubim tento svet Št marec 29, 2012 8:23 pm

No tak mne to nejde vôbec. Ja nechápem ako môžu ženy schudnúť tolke kilá, ja nemôžem ani 2 kg. Navyše teraz vôbec nevládzem behať, akoby som nemala energiu, ledva 20 minút bežím a v prvej fáze sa mi zdalo, že mi išlo necelé kilo dole, ale dnes som sa vážila a mam počiatočnú váhu. Maso mi moc nechutí, raňajky mi prestali chutiť uplne, dám si len kávu s mliekom a nasilu trochu šunky - tej s Liedlu, ale je mi dosť suchá. Neviem čo ďalej budem robiť.

lubim tento svet

Messages : 12
Date d'inscription : 15.03.2012

Návrat hore Goto down

moje obavy.. Empty Re: moje obavy..

Odoslať pre Zuzka Pi marec 30, 2012 7:45 am

lubim tento svet napísal:No tak mne to nejde vôbec. Ja nechápem ako môžu ženy schudnúť tolke kilá, ja nemôžem ani 2 kg. Navyše teraz vôbec nevládzem behať, akoby som nemala energiu, ledva 20 minút bežím a v prvej fáze sa mi zdalo, že mi išlo necelé kilo dole, ale dnes som sa vážila a mam počiatočnú váhu. Maso mi moc nechutí, raňajky mi prestali chutiť uplne, dám si len kávu s mliekom a nasilu trochu šunky - tej s Liedlu, ale je mi dosť suchá. Neviem čo ďalej budem robiť.

Ahoj nevešaj hlavu ono to funguje fakt ide váha dole moja počiatočna 78,4 a momentalne mam 65 kg som viac ako mesiac v tretej fáze a citim sa úžasne..nevaž sa každý deň lebo váha na začiatku koliše neboj každá sme ina a každa inak chudneme... ak máš malo energie a citiš sa slaba musiš si zakupiť vitamíny aj ja som mala ten problem na začiatku a prešlo to ... je chyba že malo ješ tu to finguje asi tak čim viac papkame tým viac chudneme. Skus aspon acidko vypiť rano ..alebo jogurt a aby ta zasýtil šupni si tam otruby ( ale len v tom pripade, že si ich nepoužila v inm jedle kedže je tam obmedzené množstvo ) Ja si varievam den dopredu ....aby som stale mala čo papkať.
A nezabudni veľa piť min. 2 l musiš vypiť. na stranke je veľa receptov skus sa inšpirovať aj polskou stránkou pridala som ju k receptom.
Prajem Ti veľa šťastia a hore uška zvládneš to nevešaj hlavu Váha pojde dole určite Smile
Zuzka
Zuzka

Messages : 418
Date d'inscription : 17.01.2012
Age : 37
Localisation : Poprad

Návrat hore Goto down

moje obavy.. Empty Re: moje obavy..

Odoslať pre KLT Pi marec 30, 2012 7:51 am

lubim tento svet napísal:No tak mne to nejde vôbec. Ja nechápem ako môžu ženy schudnúť tolke kilá, ja nemôžem ani 2 kg. Navyše teraz vôbec nevládzem behať, akoby som nemala energiu, ledva 20 minút bežím a v prvej fáze sa mi zdalo, že mi išlo necelé kilo dole, ale dnes som sa vážila a mam počiatočnú váhu. Maso mi moc nechutí, raňajky mi prestali chutiť uplne, dám si len kávu s mliekom a nasilu trochu šunky - tej s Liedlu, ale je mi dosť suchá. Neviem čo ďalej budem robiť.

Poriadne jedz, 5krat denne. V prvej faze nebehaj, len rychla chodza 20min, telo potrebuje cas. Ale hlavne jedz!

KLT

Messages : 488
Date d'inscription : 16.01.2012

Návrat hore Goto down

moje obavy.. Empty Re: moje obavy..

Odoslať pre lesanka Pi marec 30, 2012 2:37 pm

lubim tento svet napísal:No tak mne to nejde vôbec. Ja nechápem ako môžu ženy schudnúť tolke kilá, ja nemôžem ani 2 kg. Navyše teraz vôbec nevládzem behať, akoby som nemala energiu, ledva 20 minút bežím a v prvej fáze sa mi zdalo, že mi išlo necelé kilo dole, ale dnes som sa vážila a mam počiatočnú váhu. Maso mi moc nechutí, raňajky mi prestali chutiť uplne, dám si len kávu s mliekom a nasilu trochu šunky - tej s Liedlu, ale je mi dosť suchá. Neviem čo ďalej budem robiť.

Prvé tri dni som aj ja bola malátna, kým si asi telo zvyklo, že bude dostávať len bielkoviny a nie sacharidy. Ja chodím 3-4x do týždňa do posilky, kde si dávam kardio nejakú polhodinku a potom klasické posilovacie cviky. Cvičiť vládzem bez problémov. Ale zase treba veľa jesť povolených potravín. Ja mám zásobu v 2 poličkách v chladničke. Varím na 2 dni a rôzne jedlá, aby som neprepadla pokušeniu dať si niečo iné. Varenie mi zaberie dosť času, ale zase viem že nemám v jedle žiadne konzervanty a tak. Veľmi často si dávam aj tvaroh nízkotučný s umelým sladidlom a troška arómy. A ja osobne jem niekedy aj 8x na deň a aj večer o 10tej keď som hladná Razz
lesanka
lesanka

Messages : 42
Date d'inscription : 24.03.2012
Localisation : Zvolen

Návrat hore Goto down

moje obavy.. Empty Re: moje obavy..

Odoslať pre lubim tento svet Pi marec 30, 2012 6:26 pm

Ste fakt zlaté, budem musieť začať od začiatku. Asi si to neviem dobre rozdeliť, z práce prídem okolo piatej, porobím doma, dám prať, pripravím večeru rodine, niečo pospratujem, alebo sa učím s dcérou, hrám sa so synom- iba chvílku, lebo nestíham, už ma odhána od pc.
Neviem či to je len v hlave, ale mne to pečivo chýba popoludní, ráno zjem jogurt s otrubami, ale hnusí sa mi to. Včera som piekla deťom bábovku a už som si z nej dala... takže som asi beznádejný prípad. Dám si teraz pauzu, skúsim zasa o pár dní. Ďakujem Vám. J.

lubim tento svet

Messages : 12
Date d'inscription : 15.03.2012

Návrat hore Goto down

moje obavy.. Empty Re: moje obavy..

Odoslať pre lesanka So marec 31, 2012 4:10 am

lubim tento svet napísal:Ste fakt zlaté, budem musieť začať od začiatku. Asi si to neviem dobre rozdeliť, z práce prídem okolo piatej, porobím doma, dám prať, pripravím večeru rodine, niečo pospratujem, alebo sa učím s dcérou, hrám sa so synom- iba chvílku, lebo nestíham, už ma odhána od pc.
Neviem či to je len v hlave, ale mne to pečivo chýba popoludní, ráno zjem jogurt s otrubami, ale hnusí sa mi to. Včera som piekla deťom bábovku a už som si z nej dala... takže som asi beznádejný prípad. Dám si teraz pauzu, skúsim zasa o pár dní. Ďakujem Vám. J.

Podľa môjho názoru, keď sa ti ťažko odoláva niektorým potravinám, tak začni diétu až po veľkej noci. Teraz sa stravuj striedmejšie a priprav telo na zmenu.
Držím palce! Nevzdávaj sa!
lesanka
lesanka

Messages : 42
Date d'inscription : 24.03.2012
Localisation : Zvolen

Návrat hore Goto down

moje obavy.. Empty Re: moje obavy..

Odoslať pre bobacc Ne apríl 01, 2012 9:54 am

Ahojte diétu mám 5 deň jem podľa jedálnička 100 gram porcie z mäsa mi je na zvracanie denne mám prechádzku 2 hodiny a občas cvičím na legmaster a s váhou som nepohla ani kilo dokonca som si objednala knihu takže niesom si istá či to zabere ale skúsim ešte týždeň. Vie mi niekto na toto poradiť? Ďakujem:)
bobacc
bobacc

Messages : 3
Date d'inscription : 01.04.2012
Localisation : Nová BAňa
Humeur : bobacc@azet.sk

Návrat hore Goto down

moje obavy.. Empty Re: moje obavy..

Odoslať pre lesanka Ne apríl 01, 2012 10:08 am

bobacc napísal:Ahojte diétu mám 5 deň jem podľa jedálnička 100 gram porcie z mäsa mi je na zvracanie denne mám prechádzku 2 hodiny a občas cvičím na legmaster a s váhou som nepohla ani kilo dokonca som si objednala knihu takže niesom si istá či to zabere ale skúsim ešte týždeň. Vie mi niekto na toto poradiť? Ďakujem:)

ahoj. tak si daj mliečne výrobky keď ti je z mäsa zle. neviem koľko chceš schudnúť, ale ja som v I. fáze schudla len 2 kg a bola som v nej 7 dní a teraz som v II. fáze už tri týždne a ani kilo dole... Ale vraj to ide pri nižšej váhe pomaly. Ja mám teraz 56 a chcem ísť na 50-52.
držím palce, nevzdávaj sa!
lesanka
lesanka

Messages : 42
Date d'inscription : 24.03.2012
Localisation : Zvolen

Návrat hore Goto down

moje obavy.. Empty Re: moje obavy..

Odoslať pre lubim tento svet Ne apríl 01, 2012 12:14 pm

bobacc napísal:Ahojte diétu mám 5 deň jem podľa jedálnička 100 gram porcie z mäsa mi je na zvracanie denne mám prechádzku 2 hodiny a občas cvičím na legmaster a s váhou som nepohla ani kilo dokonca som si objednala knihu takže niesom si istá či to zabere ale skúsim ešte týždeň. Vie mi niekto na toto poradiť? Ďakujem:)

Bože, ja som myslela, že to len mne nejde.pale

lubim tento svet

Messages : 12
Date d'inscription : 15.03.2012

Návrat hore Goto down

moje obavy.. Empty Re: moje obavy..

Odoslať pre bobacc Ne apríl 01, 2012 3:38 pm

Dakujem Vám všetkým za podporu,
snažím sa od zajtra skúsim bicykel ked chôdza nezaberá...

Chcem schudnút 10 kg, zimné prejedanie a teraz som pevne rozhodnutá a telo štrajkuje..

Aj 5 kg by ma potešilo Smile

Všetkým držím palce nech to dotiahnete dokonca aj kvoli joj efektu.. Smile
bobacc
bobacc

Messages : 3
Date d'inscription : 01.04.2012
Localisation : Nová BAňa
Humeur : bobacc@azet.sk

Návrat hore Goto down

moje obavy.. Empty Re: moje obavy..

Odoslať pre lubatko Ne apríl 01, 2012 3:46 pm

bobacc napísal:Ahojte diétu mám 5 deň jem podľa jedálnička 100 gram porcie z mäsa mi je na zvracanie denne mám prechádzku 2 hodiny a občas cvičím na legmaster a s váhou som nepohla ani kilo dokonca som si objednala knihu takže niesom si istá či to zabere ale skúsim ešte týždeň. Vie mi niekto na toto poradiť? Ďakujem:)

Bobacc,
nemusis jest presne podla jedalnicka. Ten je iba na inspiraciu. Jedz iba to, co ti chuti samozrejme z povolenych potravin. Kuracinka sa da urobit na milion sposobov a nemusis jej zjest presne 100 gramov...
Dolezite je vela pit, vypijes denne aspon 2 litre vody ? (kava sa nepocita)
lubatko
lubatko

Messages : 59
Date d'inscription : 19.01.2012
Age : 35

Návrat hore Goto down

moje obavy.. Empty Re: moje obavy..

Odoslať pre bobacc Ne apríl 01, 2012 4:07 pm

pijem 3 litre minimum, ja viem tešim sa už na tu zeleninu k tomu .
Mam aj recepty aj placky som robila chladničku mam na celý týždeň zásobenu len ja som skor na cestoviny a pečené mäská hi, takže musím k tomu nájsť vzťah..


Niekedy už pijem aj viac tej vody ale vraj to nie je dobre .. ked som nervózna žujem žuvačky to mi pomáha pri večeroch.

100 gramov preto lebo viac nevladzem, bola som naucená skor popoludní jesť nie doobeda..Sad

a vajce keď vidím už mi je brrrrrrrrr....



bobacc
bobacc

Messages : 3
Date d'inscription : 01.04.2012
Localisation : Nová BAňa
Humeur : bobacc@azet.sk

Návrat hore Goto down

moje obavy.. Empty Re: moje obavy..

Odoslať pre Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.