FÓRUM DUKANOVA DIÉTA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Prihlásenie

Zabudli ste svoje heslo?

Hľadať
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Posledná téma
» Ahojte zacinam 1.5.2014 prida sa niekto?
faza - II. fáza - ako dlho? EmptyPi júl 17, 2015 10:34 am pre triniti29

» 2.faza - zacinam
faza - II. fáza - ako dlho? EmptyŠt jún 11, 2015 9:24 am pre toby1toby

» ZAČIATOČNÍK
faza - II. fáza - ako dlho? EmptyŠt marec 05, 2015 1:28 pm pre Zelinka

» Cottage cheese
faza - II. fáza - ako dlho? EmptyNe február 22, 2015 5:29 pm pre Freya

» Mozzarella light
faza - II. fáza - ako dlho? EmptyŠt január 08, 2015 6:38 am pre petulda33

» Čím dochucovať?
faza - II. fáza - ako dlho? EmptyŠt január 08, 2015 6:38 am pre petulda33

» TEKUTÉ VAJEČNÉ BIELKY
faza - II. fáza - ako dlho? EmptyŠt september 18, 2014 5:31 pm pre petko3621

» Ma vyznam zacat znova?
faza - II. fáza - ako dlho? EmptyPo september 08, 2014 9:03 pm pre Bodka

» Pizza z karfiolu
faza - II. fáza - ako dlho? EmptySo júl 12, 2014 11:23 am pre simbata

Hľadať
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Posledná téma
» Ahojte zacinam 1.5.2014 prida sa niekto?
faza - II. fáza - ako dlho? EmptyPi júl 17, 2015 10:34 am pre triniti29

» 2.faza - zacinam
faza - II. fáza - ako dlho? EmptyŠt jún 11, 2015 9:24 am pre toby1toby

» ZAČIATOČNÍK
faza - II. fáza - ako dlho? EmptyŠt marec 05, 2015 1:28 pm pre Zelinka

» Cottage cheese
faza - II. fáza - ako dlho? EmptyNe február 22, 2015 5:29 pm pre Freya

» Mozzarella light
faza - II. fáza - ako dlho? EmptyŠt január 08, 2015 6:38 am pre petulda33

» Čím dochucovať?
faza - II. fáza - ako dlho? EmptyŠt január 08, 2015 6:38 am pre petulda33

» TEKUTÉ VAJEČNÉ BIELKY
faza - II. fáza - ako dlho? EmptyŠt september 18, 2014 5:31 pm pre petko3621

» Ma vyznam zacat znova?
faza - II. fáza - ako dlho? EmptyPo september 08, 2014 9:03 pm pre Bodka

» Pizza z karfiolu
faza - II. fáza - ako dlho? EmptySo júl 12, 2014 11:23 am pre simbata

apríla 2024
PoUtStŠtPiSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Affiliates
free forum

Posts with the most reactions of the month

II. fáza - ako dlho?

3 posters

Goto down

faza - II. fáza - ako dlho? Empty II. fáza - ako dlho?

Odoslať pre kerinka Po máj 06, 2013 7:57 am

Dobrý deň,zdravím všetkých dukanovcov,

moja otázka do fóra znie - je tu niekto,kto drží II.fázu pomerne dlhú dobu - povedzme viac ako 6 mesiacov?ako sa cítite po dlhšej dobe?doplňate aj umelé vitamíny a minerály?

QuestionQuestionQuestion

kerinka

Messages : 27
Date d'inscription : 05.03.2013

Návrat hore Goto down

faza - II. fáza - ako dlho? Empty Re: II. fáza - ako dlho?

Odoslať pre elena1975 Ut máj 07, 2013 6:43 am

ja teda drzim dukana od oktobra.najintenzivnejsie to ale dodrzujem od februara.tiez vela rozmyslam,ci to skodi ci nie.ale ak sa pozriem na cas,ked som jedla sice vela sacharidov,ale aj mäso,zeleniu,ovocie.ale vela vela sladkosti..nemyslim,ze som sa mala zdravsie.
-obcas a citim unavena slabsia,ale to som mala aj ked som sa prejedala.velky doraz kladiem na chlorelu,tu jem pravidelne.
-co sa ucim..v zeleninove dni jest vela zeleniny.este som si nevazila kolko zeleniny zjem.ale snazim sa zjest velku uhorku,2-3 mrkvy,4-5 paradajok.
-zial casto to presvihnem,a zjem malo zeleniny v zeleninove dni.preto som vymyslela ten vitaminovy drink.
-v praci si si vsetku zeleninu nakrajam do jednej velkej misky.vzdy ked sa na nu pozriem,viem,kolko som zjedla.a kolko zjest musim.do vecera musi byt ta miska zjedena.
-myslim ze ta zelenina je velmi dolezita.a vtedy si poviem ,ze jem ovela ovela zdravsie,ako ludia,co nedrzia dukana.kto zje kilo zeleniny kazdy druhy den?
-je aj dolezite vediet to,ze ak chudnes,rozpustas tuk.na tuk sa viazu rozne jedy..ktore sa pri chudnuti tiez uvolnuju.preto je dolezite vela pit a detoxikovat.
-a preto je aj mozne,ze clovek sa obcas neciti dobre.vtedy treba vela oddychovat,ak sa da.
-chudnutie nie je len o stihlosti..ale telo sa zbavuje vela inych neduhov.
-len vydrz.

elena1975

Messages : 44
Date d'inscription : 10.10.2012

Návrat hore Goto down

faza - II. fáza - ako dlho? Empty Re: II. fáza - ako dlho?

Odoslať pre kerinka Ut máj 07, 2013 12:53 pm

Ďakujem za odpoveď,vlastne sa uplne stotožňujem s Tebou, aj ja to tak cítim,len si potrebujem svoje pocity skonfrontovať..... ja idem ďalej....

kerinka

Messages : 27
Date d'inscription : 05.03.2013

Návrat hore Goto down

faza - II. fáza - ako dlho? Empty Re: II. fáza - ako dlho?

Odoslať pre elena1975 Pi máj 10, 2013 9:53 am

kerinka..ja sa potrebujem tiez stale s mojimi uvahami konfrontovat.dost mi to psychicky pomaha.ak pisem o dakych mojich uvahach..je to,ako keby som si robila malu inveturu.skoro vzdy,ked co to pisem..ma napadnu nove myslienky a napady..akoto este zefektivnit vylepsit..aby sa to zdravsie a lepsie dalo vydrzat.vymyslam stale daco nove..co sa tyka receptov.musi mi to chutit.hlavne.ale kao pisem,najviac mi pomaha,ak si tieto myslienky napisem..hoci aj do fora..kde viem,ze to dakto bude citat.takze kocky piste..hoci co...tym pomahate aj sebe..aj druhym

elena1975

Messages : 44
Date d'inscription : 10.10.2012

Návrat hore Goto down

faza - II. fáza - ako dlho? Empty Re: II. fáza - ako dlho?

Odoslať pre kerinka Pi máj 10, 2013 10:41 am

elena1975 napísal:kerinka..ja sa potrebujem tiez stale s mojimi uvahami konfrontovat.dost mi to psychicky pomaha.ak pisem o dakych mojich uvahach..je to,ako keby som si robila malu inveturu.skoro vzdy,ked co to pisem..ma napadnu nove myslienky a napady..akoto este zefektivnit vylepsit..aby sa to zdravsie a lepsie dalo vydrzat.vymyslam stale daco nove..co sa tyka receptov.musi mi to chutit.hlavne.ale kao pisem,najviac mi pomaha,ak si tieto myslienky napisem..hoci aj do fora..kde viem,ze to dakto bude citat.takze kocky piste..hoci co...tym pomahate aj sebe..aj druhym



Elenka,prosím ťa,poraď dačo na sladko : začínam pociťovať deficit sladkého-nikdy večer som nepociťovala dáky enormný hlad - až teraz - a čo je horšie,vtedy nemám chuť na bežné veci(zelenina,maso,...) ale na sladké.Skúšala som dáke recepty odtiaľto, no mne to ale že vôbec nechutilo - a hlavne,strašne ale strašne bažím po zmrzline - zatiaľ som v obchodoch žiadnu light nenašla...tak si dávam raz za čas čokoládu horkú kvalitnú min.70 %-nú....poraď ak vieš...ďakujem za Tvoj čas...bounce

kerinka

Messages : 27
Date d'inscription : 05.03.2013

Návrat hore Goto down

faza - II. fáza - ako dlho? Empty Re: II. fáza - ako dlho?

Odoslať pre elena1975 Pi máj 10, 2013 11:26 am

na toto by som mohla napisat samostatnu temu:MOJE sladke STAROSTI A STRASTI
-napisem ti ako s tym bojujem ja od zaciatku dukana
-najdolezitejsie je,nebyt hladny.proste stale sa najest..mäsa,zeleniny,ryb,polievocky a pod.zistila som,ked dlho nejem,alebo je stale to iste..dochadza strasna chut na sladke.a to taka,ze nestaci jeden dukanov keksik..najradsej by som ich zozrala cele balenie.
-ked mi daka sladkost zachuti..robim si ju stale,lebo to momentalne funguje..dala som si kusok a stacilo.
-cim so dakedy zacinala den bola ovsenna kasa.200-250ml mlieka,2 lyzice ovsennych otrub.uvarila.na to som si nakydala kakao a xylitol.ked sa zjavila dukanova nutel aj 2PL(povolene mnozstvo)nutely.doslova som sa zzrala s toho.uzasne.potom som si tuto cokoladovu bombu davala vecer.cely den som sa na to tesila.no asi tak po 3-4 mesiacoch sa mi zial ta kasa zhnusila.je mi s nej na grc,ked si na to spomeniem.ale mozno tebe teraz bude pomahat.
-cez den som si robila zelatinovy puding s e shopu.najlepsi je ten pomarancovo cokoladovy.na to som si dala par lyziciek s toho vanilkoveho..s e shopu
-aj to sa mi po case zunovalo..tak som si k tomu upiekla babovku.
-vzdy kusok babovecky k tomu 1PL pudingu s eschopu.ten mozes kolko chces.vzhladom na cenu si ho davam len po lyzickach.proste po kazdom hlavnom jedle mam kusocek sladkeho.
-dlho dlho som ficala na tvarohovom kolaci..ten teraz tiez nemozem citit.
-momentalne teraz mam upecenu babovku.ktoru mam rozdelenu na 3 dni.
-prave mi dosli dukanove cerealie...vraj denne len 30 g..no ja si dam 15 g
-a dosli mi tie kokosove a orieskove susienky..mozu sa len 3 za den.takze ja zjem 1,5 susienky.aby som ostala na povolenom mnozstve
-co s a tyka zmrzliny...skus si s eschopu ten zelatiovy puding.ak nie..uvar si ho..je tu recept na vanilkovy zelatinovy puding.ten si uvar.daj do toho prichut aku chces..doslad...
-ked stuhne..zmixuj..a daj do mrazaku.a zjec ako zmrzku. mozes kolko chces.ale ja mam skusenosti,ze ked mi uz par lyziciek nestaci..uz je zle.lebo nieco sa v mojej psychike deje a ja s a potrebujem obzrat.vtedy sa snazim stisit a hladat dovod..preco sa musim obzrat tym zelatinovym pudingom.niekedy to pomaha a niekedy nnie.je to ok.vsetko je proces.priberali sme preto,lebo nam jedlo sposobuje unik s reality,potesenie.treba vela veci v zivote okrem jedla riesit,aby si vydrzala.nie len jedlo.ale prave jedlo a neutisitelna chut jest mi ukazuje,ze musim nieco zmenit.bud sa velmi nahanam,alebo jem stale to iste..a zjem to len preto,ze sa mi nechce varit.alebo ma nic nenapada.proste to,ze ti nestaci normalna porcia dukana je priznak..ze sa nieco deje a treba to dat do poriadku.alebo vyckat.radsej jest viac dukana...ako s nim prestat.
-mne staci,ked to mam dobre studene..supnem na to daky ovocny dietny sirup...(z e shopu) a naozaj mi to chuti ako zmrzka.
-ak si kupis pirchut staci zovret mlieko,liter mlieka,1PL zelatiny agar,malinova prichut...prevret...stuhnut,stuhnute zmixovat a nechat zamrznut..alebo jest studene.
-este do kavy si davam vanilkove sladidlo..mam to ako sladkost.
-takze ak to zhrniem..pokazdom hlavnom jedle asi 3x do dna..si dam nieco sladkeho..aj ked len za lyzicku..ale dam.tym predchadzam sladkym atakom,ktore sa tazko potom zvladaju.
-mam obdobia..ked jem menej..a mam obdobia..hlavne,ked mam toho vela..ze jem viac.sice je to dukan..ale uz sa nechudne.ale beriem to..tak ako to je.telo nie je stroj.ak psychika nestiha..treba jest s dukana viac...a potom pozorovat..aha..uz nemusim vsetko povolene zozrat..staci ked s toho povoleneho zjem v ten den len polovicu.
tolko rad k sladkemu.
nedakuj za cas..mne toto pisanie pomaha si veci v hlave urovnavat.takze snad pomozem tebe..ale pomaham aj sebe.
drz sa a rozmyslaj,hladaj,planuj.viem ze to zabere vela casu..ale nic v zivote nie je zadarmo..ani zdravie..ani dobra postava

elena1975

Messages : 44
Date d'inscription : 10.10.2012

Návrat hore Goto down

faza - II. fáza - ako dlho? Empty Re: II. fáza - ako dlho?

Odoslať pre kerinka Pi máj 10, 2013 5:24 pm

Práve som dojedla ovsenú kašu -dávam si ju len raz za čas - no pridala som kusok banana,bo inak by som to do seba nedostala.Mne sa ťažko vyberá z tých sladkých receptov - totiž nezjem žiaden piding okrem bieleho,mám problém aj s kašou - má to v hlave - neviem zjesť nič sladké tekuté husté(okrem zmrzliny) a nemám nič z e-schopu - tak neviem ako by som zvládla tú zmrzlinu.No čítam ešte 1 blog,čo sa zaoberá zdravou výživou a tí odborníci sú toho náyoru,že nie tuk,ale cukor pácha najväčšie zlo a dali recept na zmrzlinu - smotana nízkotučná,sneh z bielka a ako príchuť proteínový prášok(čo si kupujú športovci na podporu rastu svalovej hmoty) tak to skusím...celkovo mám problém čo si spraviť sladké - nezjem ani palacinky,ani lievance(nejedla som to ani predtým)...proste si neviem nič vybrať z tých receptov tu - potrebujem niečo sladké hrýzť - tak snáď tú bábovku,ale neviem,to je v receptoch?dala by som si dáke sušienky,,,tie čo som piekla odtialto - boli to akože kokies kakaové - všetko išlo do koša-bolo to nejedlé, išla spm podľa receptu...a tak isto aj dáky tvarohový koláč - bol to taký traslavý stuhnutý rosol ...br...a už sa mi nechce variť,furt jem dokola to isté - najviac maso,k tomu vajičko,alebo ryby....šak to nikto nechce okrem mna,tak sa mi nechce....ale ešte som nezhrešila tak,že by som si dala chleba,rožky resp. ryžu či zemiaky....len málo hotových potravín je u nás...neviem či poznáš ten Ei chees - od firmy šmakos - syr z vaječ.bielka - dostať udený aj natur - celkom to ujde - v krabičkách,balený (billa).Ak mi helfneš s dákym tipom na sladké,budem rada...ja som odhodlaná pokračovať až do vianoc túto druhú fázu - len som rozmýšľala,či si nedať spraviť kontrolné krvné testy - či má telo všetko čo potrebuje.A ja si dávam olivový olej na šalátiky - ten parafínový mi nešmakuje - skusím ešte kokosový - ten je udajne ešte lepší aj na dukana vhodný. prajem pekný víkend - Eva

kerinka

Messages : 27
Date d'inscription : 05.03.2013

Návrat hore Goto down

faza - II. fáza - ako dlho? Empty Re: II. fáza - ako dlho?

Odoslať pre elena1975 So máj 11, 2013 4:56 pm

to je skoda,ze nevies nic sladke tekute zjest. babovka je v receptoch.
-tak ti fakt poradim s eschopu si objednaj tie kokosove susienky.su uuzasne.
-aj tie cerealie.skus do toho investovat.tie susienky mozes zjest len 3 za den.ja si na ne natriem nutelu.kavicka k tomu.cely den sa na ne tesim.fakz siahni do eschopu.ak ti nic s receptov nechuti.mne ten zelatinovy puding chuti.aj tekute sladke veci.
-me zase ten eggs chees bol fuj.nemozem.radsej tofu
-je nizkotucny syr pierko alebo dumbier.nemaju ho vsade.neviem odkial si.v ba ho zozenies vzdy.
-ak nedojdes tymto veciam na chut..je aj mozne,ze ti dukanova dieta nevyhovuje.lebo naozaj kazdemu vyhovuje nieco ine.a to ma dodrziavat.mam koleginku ona len 90 dnovu.teda ovocie do obeda.mne vyhovuju bielkoviny.konecne som syta.
-tak teda skus eschop.ak aj tam stroskotas,tak fakt neviem.parafinovy olej som si nedala na salat.ale je vyborny na suche ruky a nohy.je taky husty tahavy.aspon ten moj.oleje pouzivam malicko.ale zase..kupila som si zalievku s eschopu..tam som si ista,ze smiem.
-cerealie davam aj detom..tie s dukana.
.ake sladkosti si mala rada,ked si dukana nedrzala?rozmyslaj a skus si urobit podobizen vo forme dukana.ja som na vela jedal nasla synonymum s dukana.
-kasa ti nechuti aj ked si ju osladis?a das kakao?smejem sa..mne to pripominalo detstvo a krupicnu kasu.je pravda ze uz ju nemozem ani ja.
-teraz ficim prave na tych kokosovych keksikoch a cerealiach.a zel. puding.

elena1975

Messages : 44
Date d'inscription : 10.10.2012

Návrat hore Goto down

faza - II. fáza - ako dlho? Empty Re: II. fáza - ako dlho?

Odoslať pre kerinka Ne máj 12, 2013 11:02 am

Elenka,prosím ťa,neviem nájsť tu ako si písala ten zeleninový drink....napíšeš mi to?dostala som od svojej polovičky mnoho čerstvých byliniek...a teda neviem či som už slepá - ale nenašla som tu v receptoch ani návod na bábovku....

kerinka

Messages : 27
Date d'inscription : 05.03.2013

Návrat hore Goto down

faza - II. fáza - ako dlho? Empty Re: II. fáza - ako dlho?

Odoslať pre 123nikol123 Ne máj 12, 2013 11:18 am

a jestly se můžu zeptat jak dlouho má trvat 2 fáze? a jestly nevadí v 2.fázy citron do vody a jestly množství zeleniny je nějak omezeno,děkuji pěkně.

123nikol123

Messages : 2
Date d'inscription : 11.05.2013

Návrat hore Goto down

faza - II. fáza - ako dlho? Empty Re: II. fáza - ako dlho?

Odoslať pre kerinka Ne máj 12, 2013 3:40 pm

123nikol123 napísal:a jestly se můžu zeptat jak dlouho má trvat 2 fáze? a jestly nevadí v 2.fázy citron do vody a jestly množství zeleniny je nějak omezeno,děkuji pěkně.


Ja sa riadim informáciami z knihy od dr.Dukana - takže on píše,že 2.fázu držíme až do želanej hmotnosti - takže mne to ukazuje tak,že je to u každého inak - záleží koľko chceme schudnúť....preto som tu vložila aj otázku - bo som zvedavá,ako dlho držia túto fázu. A čo sa týka citronu vo vode - tak v 2.fáze nie - lebo tu je chápané ako ovocie a to je zakázané - povolené je len ako dochucovadlo na prípravu jedla - čiže pri varení - napr. na rybu alebo miesto octu.

kerinka

Messages : 27
Date d'inscription : 05.03.2013

Návrat hore Goto down

faza - II. fáza - ako dlho? Empty Re: II. fáza - ako dlho?

Odoslať pre elena1975 Po máj 13, 2013 5:45 am

tu vitaminovu bombu mam tu na fore v receptoch.ale znova
3 rajciny..alebo kolko chces
-hrst niecoho zeleneho.moze to byt aj spenat, zihlava,brokolica,pupava.
-supni do mixeru a vypi.teraz ako mam problemy zo zaludkom trochu,chripka a tak smo si ho uz nutim sa do toho...ale nie je to slast vypit.ale je to najrychlejsia forma vitaminov.
babovka bude v receptoch ale nie tu na fore ale domovej stranke duk.diety.a je asi medzi pecivom a chlebom.

elena1975

Messages : 44
Date d'inscription : 10.10.2012

Návrat hore Goto down

faza - II. fáza - ako dlho? Empty Re: II. fáza - ako dlho?

Odoslať pre Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.