FÓRUM DUKANOVA DIÉTA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Prihlásenie

Zabudli ste svoje heslo?

Hľadať
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Posledná téma
» Ahojte zacinam 1.5.2014 prida sa niekto?
najlepší - Zmena je život EmptyPi júl 17, 2015 10:34 am pre triniti29

» 2.faza - zacinam
najlepší - Zmena je život EmptyŠt jún 11, 2015 9:24 am pre toby1toby

» ZAČIATOČNÍK
najlepší - Zmena je život EmptyŠt marec 05, 2015 1:28 pm pre Zelinka

» Cottage cheese
najlepší - Zmena je život EmptyNe február 22, 2015 5:29 pm pre Freya

» Mozzarella light
najlepší - Zmena je život EmptyŠt január 08, 2015 6:38 am pre petulda33

» Čím dochucovať?
najlepší - Zmena je život EmptyŠt január 08, 2015 6:38 am pre petulda33

» TEKUTÉ VAJEČNÉ BIELKY
najlepší - Zmena je život EmptyŠt september 18, 2014 5:31 pm pre petko3621

» Ma vyznam zacat znova?
najlepší - Zmena je život EmptyPo september 08, 2014 9:03 pm pre Bodka

» Pizza z karfiolu
najlepší - Zmena je život EmptySo júl 12, 2014 11:23 am pre simbata

Hľadať
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Posledná téma
» Ahojte zacinam 1.5.2014 prida sa niekto?
najlepší - Zmena je život EmptyPi júl 17, 2015 10:34 am pre triniti29

» 2.faza - zacinam
najlepší - Zmena je život EmptyŠt jún 11, 2015 9:24 am pre toby1toby

» ZAČIATOČNÍK
najlepší - Zmena je život EmptyŠt marec 05, 2015 1:28 pm pre Zelinka

» Cottage cheese
najlepší - Zmena je život EmptyNe február 22, 2015 5:29 pm pre Freya

» Mozzarella light
najlepší - Zmena je život EmptyŠt január 08, 2015 6:38 am pre petulda33

» Čím dochucovať?
najlepší - Zmena je život EmptyŠt január 08, 2015 6:38 am pre petulda33

» TEKUTÉ VAJEČNÉ BIELKY
najlepší - Zmena je život EmptyŠt september 18, 2014 5:31 pm pre petko3621

» Ma vyznam zacat znova?
najlepší - Zmena je život EmptyPo september 08, 2014 9:03 pm pre Bodka

» Pizza z karfiolu
najlepší - Zmena je život EmptySo júl 12, 2014 11:23 am pre simbata

apríla 2024
PoUtStŠtPiSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Affiliates
free forum

Posts with the most reactions of the month

Zmena je život

+20
Zuzka
Maria 309
janka.rojko
NikolaB.
matzika
matchgame
Lacky
Pidanka
maya3
Mellin
Zuzka1
Inka
bibka
Zdenka14
KLT
anazuz
Paťa
michaela353
zuzacka
pachucha
24 posters

Strana 1 z 17 1, 2, 3 ... 9 ... 17  Next

Goto down

najlepší - Zmena je život Empty Zmena je život

Odoslať pre pachucha Po júl 16, 2012 8:04 am

Ahojte cicky a fešáci, tak už som sa konečne dokopala aj ja k vážnemu rozhodnutiu a pridať sa k Vám....Dukanovu diétu poznám už od roku 2010, vtedy však bolo pramálo informácií na nete. väčšinou po poľsky, kniha sa zohnať nedala a keďže nepatrím k chodiacim translatorom, poňala som diétu po svojom....okrem toho že som jedla skoro iba samé vajíčka, žiadne otruby a polotovary som sa nemohla dva týždne vyprázdniť, bola som sfúknutá ako melónový balón a v podstate som nechudla....postupne som sa začala stravovať zase po starom. Aby som sa Vám predstavila - som typická slovenská deva typu krv mlieko. Odmalička som bola tzv ubitá Very Happy postava. Nie typická tučibomba ktorej sa deti vysmievali, ale už stavbou kostí som bola pri spolužiačkach silnejšia, hrubšia. Prvé problémy nastali okolo 16 roku, keď som pomaly priberala z nejakých 50 kg na 70 kg behom roka. Túto váhu som si ako tak udržiavala do 18 roku , potom som za rok pribrala 5 kg. Hovoríte si, ale veď to nebolo moc, ale na mne to bolo brutálne vidno. Potom som však otehotnela. Čakala som dvojičky pri ktorých mi ručička váhy v deň pôrodu ukázala trojciferné číslo 108 kg. Vedela som že časť zhodím, však dietky aj dačo vážili, obe cez 3 kg/1 ks Laughing Laughing . Potom nastal kolotoč plienok, dojčenia, absolútneho nedostatku spánku, hádky s manželom. Tento kolotoč trval 5 rokov a vyvrcholil rozvodom. Ja som sa prekrásne rozfajčila, a už len kysla.....Vyskúšala som snáď všetko možné aj nemožné: delená strava, tabletky Adipex retard, Lida(sú zakázané- brutal humus), rôzne nápoje na chudnutie, celú lekáreň som vykúpila. Pila som jablčný ocot, po ktorom som vracala cele doobedia.Kúpila som si aj ten úúúžasný prípravok Alík Very Happy - po ktorom som chodila na záchod ako naozajsný Alík...90 dňová diéta, diéto podľa krvných skupín(fúúúúj), kapustová polievka...Pohybovo som absolvovala moje obľúbené korčuľovanie, 2 hodiny denne(ani kvapka potu), fitko, plavanie, jumping(seklo ma v chrbtici), fitlopta, behanie za dvojičkami....stále nič...vysledok bol nohy ako Chuck Norris .-)))a brucho ovisnuté ako Skippy stepná kengura. To brucho mi asi zostane do konca života, keďže mi už aj lekár povedal, že mám vyťahanú kožu a spadnutú brušnú stenu. Tak som napokon na všetko rezignovala . Prestala som bojovať. Jedla som len raz denne. Hocičo, či je jedlo, či paštéku s rožkami, či pizzu, cestoviny, alebo iba polievku. Ale len raz denne. Ráno káva cíga a okolo obeda jedlo.a vela cigariet. Je pravda že som nepriberala, ale ani nechudla.

Minulý týždeň som sa ale už fakt nahnevala( chcela som použiť expresívnejší výraz Very Happy ). Keď som šla zo škôlky, mávala som svojim dvojičkám na rozlúčku. Poza mňa išla druhá mamina(jedna z tých, u ktorej nechápete, kde vynosila dieťa, žeby ho nosila v ruksaku?). Poobede, pri výbere detí mi malá hovorí: Mami? Ty si pri Vaneskinej mame vyzerala ako balón!

To ma tak vytočilo, že som očervenela a skoro odpadla. Fakt. Neklamem. Nemám prečo. To bol ten impulz, ktorý ma dokopal opäť so sebou niečo robiť. Zároveň som chcela prestať fajčiť.

Tak som jedno krásne ráno 12.7.2012 stúpila na váhu, kde svieti!o hnusne cislorozrevala som sa ako malé decko, zviezla k zemi(určite to sami poznáte). Po peknej hodinke som vstala a zapla net. Narazila som na toto fórum a nakúpila som si potraviny. Už som piaty deň v 1.Fáze. Dobrý ujo Dukan mi vypočítal že by som mala mať 66 kg a dosiahnutá by mala byť až koncom februára bud. roku. No čo už, uvidíme. Hlavné je, že jem čo mi chutí, neobmedzujem sa, jem kedy chcem. Trochu mi prekáža alkohol. Nieže by som bola noťáčka, ale predsa, myslím že pohár bieleho vína by raz za týždeň nemal vadiť. Ale plne rešpektujem majstra Dukana, on vie prečo ti píše a odporúča.Zatiaľ odolávam, ani bobuľku černice si nedám, nech len preboha vidím nejaký výsledok. Plne si uvedomujem, že inak ako takto sa schudnúť nedá. Prvý krát sa postavím na váhu až po 1 F. nejdem sa zbytočne stresovať. Veď úbytky máte všetci podobné( okolo 2,5 kg) takže tak. Dukana neberiem ako diétu(už len z toho slova chytám jojo efekt Very Happy ), ale ako celoživotný životný štýl. Proste zamávať všetkým nezdravým jedlám( ktoré mimochodom najviac chutia, vďaka miliarde dochucovadiel a ečok)a žiť bielkovinovo. Iná cesta nie je....teda pokiaľ chcem byť štíhla Laughing

Toho 12.7. som sa rozhodla aj prestať s fajčením. Kúpila so si e-cigaretu a poťahujem cherry voňavú paru. Zatiaľ som si nezapálila.Takže som si dala v jeden deň brutálne dva ciele a ja už teraz viem, že ich chcem dosiahnuť. Lebo keď nebudem so sebou spokojná ja sama, nebude so mnou spokojný nik.

Zmena je život Very Happy

Vaša pachucha


Naposledy upravil pachucha dňa Ne júl 22, 2012 8:37 pm, celkom upravené 1 krát.

pachucha

Messages : 131
Date d'inscription : 16.07.2012

Návrat hore Goto down

najlepší - Zmena je život Empty Re: Zmena je život

Odoslať pre zuzacka Po júl 16, 2012 10:14 am

Držím palce pri obidvoch cieľoch Smile) verím, že sa ti to podarí...
zuzacka
zuzacka

Messages : 41
Date d'inscription : 14.06.2012
Age : 39
Localisation : Trnava

Návrat hore Goto down

najlepší - Zmena je život Empty Re: Zmena je život

Odoslať pre pachucha Po júl 16, 2012 10:32 am

Ďakujem Zuzacka, moc ma potešila Tvoja podpora. Ako kukám Tebe sa už začína Tvoj sníček plniť :-) Len tak ďalej :-))))

pachucha

Messages : 131
Date d'inscription : 16.07.2012

Návrat hore Goto down

najlepší - Zmena je život Empty Re: Zmena je život

Odoslať pre michaela353 Po júl 16, 2012 11:19 am

Podari sa ti to...len treba vydrzat :-) Pekny den..xxx

michaela353

Messages : 3
Date d'inscription : 15.06.2012

Návrat hore Goto down

najlepší - Zmena je život Empty Re: Zmena je život

Odoslať pre pachucha Po júl 16, 2012 11:27 am

ďakujem Miši, aj ja Vám držkám silno palce, máš tiež krásny úbytok :-) Aj Tebe krásny dník :-D

pachucha

Messages : 131
Date d'inscription : 16.07.2012

Návrat hore Goto down

najlepší - Zmena je život Empty Re: Zmena je život

Odoslať pre Paťa Po júl 16, 2012 12:01 pm

Ahoj Pachucha,
Tvoj mail ma veľmi pobavil
Laughing ako aj povzbudil... Takže nie som v tom sama... Som tu nová, držím Dukana od 14.07.2012...
Moc Ti držím palce, aby si dosiala, svoj cieľ...
Verím Ti...
Pekný deň...



Paťa

Messages : 5
Date d'inscription : 16.07.2012

Návrat hore Goto down

najlepší - Zmena je život Empty Re: Zmena je život

Odoslať pre pachucha Po júl 16, 2012 12:12 pm

Ahoj Paťka, nie som z tých čo sa kŕmia len číslami a každého zásobujú len hodnotami koľko vážili, koľko pribrali, koľko by chceli.... Som typická tzv. veselá kopa a vždy som nemala problém si uťahovať hlavne sama zo seba...Ale každý, kto má problém s váhou sa len tvári že mu nevadí aký je...každý jeden. Však vankúš toho znesie však? Preto som sa rozhodla ešte zabojovať....verím, že mi z tých bielkovín nezmizne úsmev z tváre :-D Ozaj bambule, máte nejaké úplne megarýchle a hlavne lacné receptíky? Neviem si predstaviť že by som sa mala kŕmiť do februára tvarohom a jogurtami LOL. Paťka som rada, že sme dve tak podobne začínajúce :-) veľa veľa veľa zhodených kg a cm a čím najširší úsmev Ti prajem. Lebo s ním to ide ľahšie....

pachucha

Messages : 131
Date d'inscription : 16.07.2012

Návrat hore Goto down

najlepší - Zmena je život Empty pre Pachucha

Odoslať pre Paťa Po júl 16, 2012 1:47 pm

Ďakujem za krásnu správu Smile...
Hmm, to uťahovanie sama zo seba dobre poznám, tváriť sa, že mi to jej jedno, že mi je dobre tak ako mi je - ale opak je pravdou... Za posledné dva roky som pribrala 25 kg, čo som si stále nejak "neuvedomovala", lenže nastal ten čas, kedy vyzerám horšie než v 9 mesiaci tehotenstva (a to som vyzerala fakt príšerne Smile)... Počúvala som všetkých na okolí: "Bože, ako si pribrala, rob zo sebou niečo...". Trápilo ma to, no neriešila som to... Minulý týždeń som išla v robote okolo veľkého zrkadla, tvárou v tvár sebe samej, a vtedy som si povedala, dosť... Maximálne znechutená sama zo seba som otvorila (opäť) túto stránku a začala som... Poviem pravdu, že sa cítim skvelo, už len pre ten pocit, že pre seba niečo robím... sunny

Dúfam len v to, že sa mi to podarí, ako aj iným ženám, a budem ako pred tým (sebavedomá, štíhla, krásna s lepším zdravotným stavom)...

Paťa

Messages : 5
Date d'inscription : 16.07.2012

Návrat hore Goto down

najlepší - Zmena je život Empty Re: Zmena je život

Odoslať pre zuzacka Po júl 16, 2012 2:24 pm

pachucha napísal:Ahoj Paťka, nie som z tých čo sa kŕmia len číslami a každého zásobujú len hodnotami koľko vážili, koľko pribrali, koľko by chceli.... Som typická tzv. veselá kopa a vždy som nemala problém si uťahovať hlavne sama zo seba...Ale každý, kto má problém s váhou sa len tvári že mu nevadí aký je...každý jeden. Však vankúš toho znesie však? Preto som sa rozhodla ešte zabojovať....verím, že mi z tých bielkovín nezmizne úsmev z tváre :-D Ozaj bambule, máte nejaké úplne megarýchle a hlavne lacné receptíky? Neviem si predstaviť že by som sa mala kŕmiť do februára tvarohom a jogurtami LOL. Paťka som rada, že sme dve tak podobne začínajúce :-) veľa veľa veľa zhodených kg a cm a čím najširší úsmev Ti prajem. Lebo s ním to ide ľahšie....



Už neviem od koho som to tu "odkukala", ale medzi moje obľúbené patrí...že do janského misy si ukladám vrstvu cibule (nahrubo), na drobno nakrájané mäsko (kuracie alebo morčacie), na to vrstva nadrobno nakrájané tofu. Mäsko ešte okorením hocijakým korením čo mám po ruke...Takto mi to vydá na 2 vrstvy z každého, hodím do trúby a cca 50 min nechám piecť. Nie je to len čisto mäso, dosť výdatné...a chutí to aj frajerovi, ktorý nedrží Dukana Smile Tiež tu odporúčam nájsť palacinky s domácou nutelou alebo tvarohom - mňamka, ale tieto by som na tvojom mieste jedla až od druhej fázy, nakoľko to obsahuje tolerované potraviny, a v 1F by bolo lepšie sa im vyvarovať.

Ešte mám jednu vychytávku...a to sú plátky údeného lososa z lidla...100g stojí 1,99e, ale mám ho aj na 2-3krát. Spravím si D chlebík, na to nejakú pomazánku a na to lososa... chuťovečka Smile) - aspoň pre mňa
zuzacka
zuzacka

Messages : 41
Date d'inscription : 14.06.2012
Age : 39
Localisation : Trnava

Návrat hore Goto down

najlepší - Zmena je život Empty Re: Zmena je život

Odoslať pre anazuz Po júl 16, 2012 6:01 pm

milá pachucha! okamžite si mi začala byť sympatická. veselá kopa, a napriek tomu kdesi vo vnútri nespokojná a smutná. celkom ako ja. ešte v roku 2008 som mala 102 kg a ked som sa videla na fotke ako nastupujem do lietadla a vedľa mňa sa mihla pani, asi o 10 rokov staršia odo mňa (a foťák ju zachytil) bola s nami v hoteli a ja som si naivne myslela, že vyzeráme nejako rovnako. až tá fotka ma presvedčila, veľmi bolestivo - že pani mala min. o 20 kg menej ako ja ( vôbec nebola štíhla - ale odo mňa o kus). tak som sa zaťala a išla do toho. chudla som pomocou jedného štúdia, kde mi poradili jedenie a vypracovali cvičebný plán. schudla som tam 11 kg za 8 mesiacov, a potom za 3 som doma sama dala ešte 8 dolu. stala sa zo mňa iná žena. (inak každé kilo z tých 11tich ma vyšlo 1000 sk) ... potom som sa držala celý 2010 a do marca 2011 ... potom som si vyštátnicovala 3 kg, vyvianocovala dalšie 3 a v tohtoročnom júni som mala 88,9! povedala som si, že bud sa stopnem, alebo som o chvíľu zasa na 100vke. tak som sa stopla. bojujem od 6.6. ide mi to pomaly (lebo nemám pevnú vôľu) ale ide.
AJ TEBE TO POJDE! LEN SMELO DO TOHO!
anazuz
anazuz

Messages : 26
Date d'inscription : 27.06.2012

Návrat hore Goto down

najlepší - Zmena je život Empty Re: Zmena je život

Odoslať pre KLT Po júl 16, 2012 6:26 pm

pachucha, moc moc moc ti drzim palce, verim, ze o zvladnes!

KLT

Messages : 488
Date d'inscription : 16.01.2012

Návrat hore Goto down

najlepší - Zmena je život Empty Re: Zmena je život

Odoslať pre Zdenka14 Po júl 16, 2012 8:34 pm

Dievčatá, veľmi obom držím palce. Nech sa vám darí a nech z vás tie kilá riadne ubúdajú, a myslím, že vám to obom pôjde ako po masle, lebo váš optimizmus a životný elán je veľmi úžasný.
Držím silno palce
Zdenka14
Zdenka14

Messages : 230
Date d'inscription : 14.04.2012

Návrat hore Goto down

najlepší - Zmena je život Empty Re: Zmena je život

Odoslať pre Zdenka14 Po júl 16, 2012 8:38 pm

Zdenka14
Zdenka14

Messages : 230
Date d'inscription : 14.04.2012

Návrat hore Goto down

najlepší - Zmena je život Empty Re: Zmena je život

Odoslať pre pachucha Ut júl 17, 2012 12:13 pm

Paťka,anazuz, Zuzi tie osudy máme my väčšie baby ako cez kopirák:-) Dôverne poznám zhrozenie sa nad fotografiou, kde sme partia a ja si naivne myslím, že som ako oni....alebo pri takzvaných Kysuckých fotkách, kde je na jednom zábere milion ľudí. Myslíš si, že splynieš s davom. Nesplynieš. Vytŕčaš ako muchotrávka v lese... A úplne najviac ma vie vytočiť, keď si niekde na kúpalisku a stretneš tam známu(samozrejme že vešiak na šaty) a tá sa pred Tebou začne sťažovať a štípať na bruchu neviditeľný kus kožky s tým ako do frasa pribrala. Teba môže trafiť šľak a pritom sa modlíš, aby sa moc nedvihla hladina v bazéne, keď doň vstúpiš. My baby sme také, sebakritické. Niektoré však neoprávnene a ukazujú Tvoje slabosti práve na sebe. A to bolí.... Veď my im ukážeme, o rok sa už budeme promenádovať ako pávice :-) A len my budeme vedieť, že sme si to vybojovali samé, keď už sa na nás teta príroda vyprdla....dokážeme to!!!!

pachucha

Messages : 131
Date d'inscription : 16.07.2012

Návrat hore Goto down

najlepší - Zmena je život Empty Re: Zmena je život

Odoslať pre pachucha Ut júl 17, 2012 12:30 pm

Zdeniiiiiiii ďakujem za receptíky, píšem si ich do písanky. Vieš ako haluz? Polovica zošita mám normálne recepty a od druhej polovice mám fixou napísané DUKANA ŽRANICA :-)))) Zatiaľ skúšam chalovať každé ráno biely jogurt(teraz ich majú v akcii Fresch- volajú sa Sana(0,5% tuku) s otrubami. Desiata(pár koliečok šunky) Obed- makrela, losos, tuniak, Kuracie prsia s bylinkami, omeleta, pečienky kuracie, alebo len vyvarené mäsko z kapustničky), olovrant(tvaroh samý, jogurt, mozarella, cottage) a na véču si dávam šunku alebo dačo krpaté( kúsok tvarohu, tuniaka). Klamala by som že nepoužívam olej( trochen olivový na prsty a pomastím panvicu, alebo rybku(aby na tom držali bylinky a koreniny). Jem cesnak aj cibulu. Po tej e- cigaretke ma fest suší, čiže pijem litre vody s citronom( pol citrona na 2 litre vody. Mäso si solím, šak nebudem jest jak v koncentráku:-))) Nie som moc pečivová, čiže mi chleba ani rožky nechýbajú- skôr som ich používala pred DD na rýchle zasýtenie žalúdka. Sladké mi nechutí, málokedy som jedla také veci. Momentálne došiel Doubledecker z Londýna ( menzes), čiže som sfučaná (taký 5 mesiac tehotehnstva :-)) a mám strašnú chuť na cukor. Ako každý mesiac. Dala som kávu so sacharínom a snaď už bude kľud. Jedniné čo mi vadí je, že je leto a ja zbožňujem melón a hrozno. Všetko ovocie. Fňuk. Už sa teším na stredanie zeleninovo-bielkovinových dní. Sa dožerem ako divá sviňa hehhe. Zeleninku ja ľúbim moc. Ozaj babulky ako často a aké porcie jedávate? Ja mám pocit, že som nenormálne najedená a jem priveľa. Bohača, pri mojom šťastí priberiem aj na Diéte :-))))

pachucha

Messages : 131
Date d'inscription : 16.07.2012

Návrat hore Goto down

najlepší - Zmena je život Empty Re: Zmena je život

Odoslať pre Zdenka14 Ut júl 17, 2012 3:34 pm

Ahoj pachucha,
som rada, ak som receptíkmi pomohla, len si ich pekne prepisuj aj do "normálneho" zošitka Smile
- vravíš, že sa cítiš nenormálne najedená, no podľa toho čo píšeš, by som bola ja z tvojich porcii hladnáááá, aspoň do obeda určite.
- kľudne si z povolených potravín môžeš dať koľko chceš a kedy chceš. Ke´d som bola v I. fáze ja, jedla som asi aj 10x za deň, ja som bola strašne hladná, stále som do seba žgala kuracie prsia na pare, tuniaka vo vlastnej šťave, vajíčka, aljašskú tresku, tej som sa už prejedla, vôbec mi nechutí teraz, a tvarohy a jogurty, z otrúb si pečiem vždy nejaký chlebík, muffinky, tak aj z toho som sa dojedla Smile
- neboj sa toho, ak budeš jesť len povolené potraviny, uvidíš výsledok, ba čím budeš viac jesť, tým bude aj kíl viac ubúdať
- nemala by si pociťovať hlad, najedz sa hneď alebo ešte aj skôr, ako začneš byť hladná
- ovocie chýbalo aj mne, a je pravda, že ku koncu II. fázy som už frčala na melóne - ale neber si zo mňa príklad Smile
- ak sa môžem spýtať na tú mozzarelu, akú papáš - pozor na tuky, teda ak chceš poctivo držať diétu, citrón by sa tiež nemal používať do nápojov, len na dochutenie mäsa
- držím palce a teším sa na ďalšie tvoje písmenká Smile
Zdenka14
Zdenka14

Messages : 230
Date d'inscription : 14.04.2012

Návrat hore Goto down

najlepší - Zmena je život Empty Re: Zmena je život

Odoslať pre Paťa Ut júl 17, 2012 4:14 pm

Ja jem asi častejšie, ako pred tým, doma ani tak nie, ako v práci Very Happy...
Našla som veľa skvelých receptov, tak sa veľmi teším, myslím, že som našla dokonalú dietku pre mňa...Žiadny hlad, stresy, žiadne extrémne obmedzovanie a také dobrotky Very Happy... Človek sa až teší, čo si opäť ukuchtí...
Ja som mala dnes na raňajky syr Pierko, Vajíčko na tvrdo a pár plátok šunky... Na obed kuracie prsia s grilovacím korením na kuriatko, opečené na "holej" panvici a dorobené na vode s tvarohom ako prílohou, a na večeru Dukanovu žemličku s tuniakovou nátierkou (takou skromnou tuniak + syr + horčica)... Všetko mňamky Very Happy... Aspoň pre mňa, keďže som v robote, nie je toho moc na výber... Doma budem vymýšľať niečo extra Very Happy...
Taktiež si píšem recepty do zošita, ale rozhodla som sa ich po vytláčať a založiť si šanón s určitým rozdelením: pečivo, sladké, hlavné jedlá a tak... Mám rada vo veciach poriadok...
A inak ako sa Ti darí? Aj si sa vážila? Ja som si povedala, že sa odvážim po 1F, ale dnes ráno som sa cítila skvelo tak som neodolala Very Happy...

Paťa

Messages : 5
Date d'inscription : 16.07.2012

Návrat hore Goto down

najlepší - Zmena je život Empty Re: Zmena je život

Odoslať pre anazuz Ut júl 17, 2012 5:08 pm

baby, ja mám posledné dva dni vážni krízu. mám M, bolí ma hlava, všetko sa mi točí, mám sucho v ústach, vidím rozmazane. som unavená, stále by som len spala. zožrala som za 2 dni veľkú čokoládu. nie je mi o moc lepšie, ale tuším ma bolí hlava menej (alebo si to len nahováram)
idem radšej do postele, lebo ma láka zas jedna Milka Smile
aj vy ste mali nejakú veľkú krízu?
anazuz
anazuz

Messages : 26
Date d'inscription : 27.06.2012

Návrat hore Goto down

najlepší - Zmena je život Empty Re: Zmena je život

Odoslať pre pachucha St júl 18, 2012 12:39 pm

Čauko kakavko ženy :-) v prvom rade chcem poďakovať aj Tebe KLT za podporu :-) Moc mi pomáhajú tieto chvalné slovká :-) Anazuz - don´t worry, be happy. Nemaj traumu z čokoládky. Každej z nás sa raz stane podobný prúser. Hlavne si musíš sama sebe sľúbiť, že si to vyskúšala a na hlavu to moc nezabralo, čiže čokoládku už ee :-) Ja si skôr myslím, že si málo pila, z toho bolieva hlavina najviacej. Tých kríz nás ešte čaká ojojój, ale my sme silné ženy a dajaký malý kúsok hnedej hmoty nás predsa neodradí od cieľa. Držím palec aj na nohe, ty to prekonáš. Ja mám tiež teraz M a zjedla by som nielen sacherovu ale aj uja Sachera, keby mi šiel popod okno :-) ale vydržím. Musím. Sľúbila som to samej sebe. Vieš možno oklameš okolie, priateľov, rodinu ale sama pred sebou sa neschováš a neoklameš sa.

Patííííííííí no nazdar , čo vážila si sa? Teda ja na to ešte nemám gule, lebo mám brucho ako keby som tam nosila už pekne prerasteného novorodenca :-) Tak ja menštruujem, sakra! S tými receptíkmi sa mi dosť páči, že ich tak triediš :-) ja som síce ekonómka ale radšej mám všetko v jednom debilníčku- šak nie som v práci ne? :-) Vaše recetíky sú celkom fajne. Ja momentálne frčím na pečienke kuracej mňam!

Ozaj, už som namotala aj mamu, čiže ju už držíme dve. Dnes mi predčítala z Dukanovej knižky a ja som sa vrátila o pekných pár rôčkov späť, keď mi čítala rozprávky....bolo smutné si uvedomiť, že kedysi mi mamina čítavala o princeznách a o šťastných koncoch a teraz mi číta čo a kedy papať...Je to fajn mať niekoho pri sebe, kto ťa podporí, nevysmieva sa ti...a hlavne máš sa vždy o koho oprieť...nie každý má to šťastie a má mamu....

Babulky, ako ste na tom vy?

pachucha

Messages : 131
Date d'inscription : 16.07.2012

Návrat hore Goto down

najlepší - Zmena je život Empty Re: Zmena je život

Odoslať pre Paťa St júl 18, 2012 1:01 pm

Milá Papucha, milujem Tvoje správy Very Happy, ozaj si Ty (ako si sa nazvala) jedna veselá kopa...
No tá spomínaná podpora je osobne pre mňa veľmi dôležitá, nazvem to "lajtsky" potrebujem počuť: "Super, Ty to zvládneš, dokážeš..." Môj manžel sa mi smeje, nie doslovne, ale vždy keď načneme tému DD, stravovanie, jedlo tak sa tak vyškiera, že: "Som zvedavý do kedy Ti to vydrží, aj tak sa za chvíľu napraceš." Alebo ma všetci naschváľ ponúkajú takými dobrotami, že by som ich zjedla asi aj s obalom... Nič iné mi nechýba, len chlieb ako príloha (pomaly si zvykám, čakala som, že to bude horšie), koláčiky Embarassed... Ale musím priznať, že dnes mám strašnú, neskutočnú chuť na sladké,. Jasné, že si nedám, ale zajtra mám voľno, tak nákupy a niečo s vanilkovou arómou, umelým sladidlom, a mňamky mňam...
Zajtra ma čaká prvý krát v živote fittko, tak uvidíme, čo to dá (už vidím ako chodím s riadnou svalovicou, s mapamy a udychčaná ako pes vytiahnutý s kufra... pale)
Dnes som si dala na raňajky praženicu + toffu, obed kuracie prsia na vode s koreninami a strašne by som si teraz niečo dala, cítim hlad, len nemám nič po ruke, a som v práci - tak obmedzené možnosti... Už ani neviem, čo jesť... Čo Ty mávaš na večeru? Raňajky? Ten obed ešte ako tak, ale ostatné - fúú netuším...
Čo sa týka váženia, potešilo ma, že som videla čiarku klesať, moc ma to potešilo, chodila som po robote vyškerená ako keby so vyhrala lotériu... Very Happy - asi takto... No ale už to nechám tak, odvážim sa až po ukončení prvej fázy t.j. v sobotu...

Prajem Ti krásny dník, silné nervy a veľa kíl, samozrejme dolu flower

Paťa

Messages : 5
Date d'inscription : 16.07.2012

Návrat hore Goto down

najlepší - Zmena je život Empty Re: Zmena je život

Odoslať pre Zdenka14 St júl 18, 2012 1:06 pm

ahojky,
ja držím diétu tiež spolu s mojou mamou, no ona začala 4 dni po mne. Dnes je na dukanke presne 3 mesiace a podarilo sa jej schudnúť krásnych 18 kg, už je pod hranicou 99 kg.
- je to super, keď máš takto podporu, pečiem jej otrubové veci tak, že dávam dvojnásobné množstvo, neviem, inak, či by to vydržala len na otrubách v jogurte
- inak držím diétu ešte aj s kolegyňkou, tiež je už v III. fáze, práve dnes, tak je to že úplne super, keď ti nikto neklamal do očí, že si chudá a nepotrebuješ chudnúť, takto sa podporujeme všetky navzájom, vymieame recepty a tešíme sa z našich úspechov
- pekný deň
Zdenka14
Zdenka14

Messages : 230
Date d'inscription : 14.04.2012

Návrat hore Goto down

najlepší - Zmena je život Empty Re: Zmena je život

Odoslať pre pachucha Št júl 19, 2012 9:10 am

Paťka ahojček Very Happy aj ja milujem Vaše správy, dodávate mi obrovskú chuť ísť ďalej a veriť. Viera je dôležitá, veľmi. Zostala som trošku smutná z prístupu Tvojho mangela :-(. Vieš, my vždy tvrdíme, že od zajtra začneme, nebudeme jesť, schudneme...oni si to všímajú. A keď už po x-tý raz podľahneme a vrátime sa k starým stravovacím návykom, začnú si z nás uťahovať práve tí, ktorí by nás mali najviac podporovať. Keby môj starký raz pískol ohľadom posmeškov, asi ho oskalpujem(aj tam dole :-))) ). Všetci okolo Teba robia presný opak toho, čo by mali. Prechádzaš obrovskou fyzickou ale aj fyzickou zmenou a zatiaľ si to uvedomuješ len ty sama a hŕstka obyvateľov zemegule, ale vedz, že o pár týždňov budeš zbierať prvé plody svojej snahy a bolo by načase(vrámci nudy) si vymyslieť rýchly a stručný opis odpovede na otázku, ktorú Ti bude pokladať denne asi tak päťtisíc ľudí: Bože, ako si schudla! Ako sa Ti to podarilo? Ja viem, že teraz v tomto štádiu je to taká utópia a skôr zbožné prianie nás všetkých Dukaniek aj Dukanov, ale čoskoro to bude realita. Verím tomu. Na tisícpäťsto percent, no tak dvetisíc Very Happy Very Happy Dnes som nejaká úchylná na číslovky heh. Šááááááááák sa ty nič neboj, vypálime im rybník, alebo ako ja hovorím: Hovno, hovno zlatá rybky, akvárium nebude :-).

Zdeninka ďakujem za veľmi krásnu a motivujúcu správu. Strašne som rada, že som Vás našla. Možno je to pre Vás len hŕstka písmen, ale pre mňa majú Vaše slovká nevyčísliteľnú výpovednú hodnotu. Gratulujem maminke aj Tebe. Ste úžasná dvojka!!!!!Tak nádherné výsledky za tak krátky čas je obdivuhodný výkon. Skladám pomyselný klobúk dole(počkaj zoberiem si od dievčeniec z izby jeden ružový slamený, táááááááááááák teraz som vykonala Klobúk dole pred PC s ružovým klobúkom). Fakt. Ale keby ma niekto videl, ma zavrú na psychiatriu a dajú mi minimálne dve kazajky :-)

Bábiky, akosi mi prestáva chutiť jesť. Neviete čím to môže byť? Včera som Vám písala akurát o tej pečienke, grgalo sa mi z nej ešte dnes ráno. Na večeru som obhrýzla dve kuracie krídelka(veľkostne boli ako nedonosený holub, ach Poľská republika, vivat!!!) No a dnes som si pospala asi do 10- mám voľno a doteraz som vôbec nie hladná. Nechápem. Paťka, aký si mala úbytok, keď už si sa postavila na váhu? Ja sa odvážim až v nedelu ráno. Vtedy mi končí 1.F ale nečakám nič extra. Dnes som si skúšala veci a všetky sú mi ako predtým. M už ustupuje, takže voda už asi žiadna nie je v tele....No veď uvidíme, neplaším sa. Teším sa, lebo mám cieľ. Papa kočeny

pachucha

Messages : 131
Date d'inscription : 16.07.2012

Návrat hore Goto down

najlepší - Zmena je život Empty Re: Zmena je život

Odoslať pre KLT Št júl 19, 2012 11:00 am

pachucha, teba citat, to je parada!

tolke odhodlanie, urcite to das.

S tou otazkou a pripravenou odpovedou mas pravdu, mne dost lezie na nervy, ked sa ludia vypytuju, kolko som schudla,ale uz som sa aj na to naucila odpovedat. ale najradsej by som bola asi, keby ma vsetci len chvalili, ze dobre vyzeram, ale viac uz neriesili Very Happy

Prestalo ti chutit - podla mna sa ti stabilizovala hladina cukru v krvi, takze uz nepocitujes taky hlad. Ale jest treba, pekne krasne od ranajok,... 4krat denne minimalne. Dobru chut Wink

KLT

Messages : 488
Date d'inscription : 16.01.2012

Návrat hore Goto down

najlepší - Zmena je život Empty Re: Zmena je život

Odoslať pre Zdenka14 Št júl 19, 2012 11:13 am

pachucha, ja sa pri tebe tak nasmejem - fakt, veľmi si vážim, že si si dala tú námahu a vošla dievčatám do izby, zobrala ten klobúk a ešte vykonala poklonu pred PC, to musel byť pohľad pre bohov. Si neskutočná. Neboj, o pár mesiacov sa budem klaňať ja pred tebou, keď tu budeš hádzať svoje úbytky, pôjde to ako po masle. Nech ich všetkých potom rozpučí od závisti Smile.
Inak, ako môžeš vydržať neodvážiť sa? Ja by som teda na tej váhe stála isto už aspoň 2x. Prvú fázu som veru stála denno-denne, nech sa motivujem, aj ujo dukan to píše vo svojej knihe, motivácia a tie úbytky ťa vždy tak potešia. Potom v II. fáze som sa vážila tiež už len raz do týždňa.
Nechutí ti jesť? Nevzdávaj to Smile, čim budeš viac papať, povolené potraviny, samozrejme, tým tvoj úbytok bude väčší, tak si niečo vždy daj. Inak, ak môžem, na tie kuracie krídelka pozor, sú plné tuku, kože, tie by ti mohli narobiť šarapatu.
Držím palce, nech sa ti darí,
Zdenka
Zdenka14
Zdenka14

Messages : 230
Date d'inscription : 14.04.2012

Návrat hore Goto down

najlepší - Zmena je život Empty Re: Zmena je život

Odoslať pre pachucha Pi júl 20, 2012 9:49 am

Servuste kočičky KLT, Zdeni, STrašne sa teším na každú Vašu správu :-) Včera mi starký povedal, že mi kleslo bruško hihiihi tak som ho odmenila :-)))) Ono je to fakt strašne motivujúce, keď Vás niekto pochváli. KLT aj ja som uvažovala nad tou klesnutou hladinou cukru, môže to byť tým....ale kašľať na cukor. veď je to jed. Ako všetky hlavné tri biele jedy pre ľudstvo: cukor, soľ(nielen posypová:-) ) a múka. Začínam rozmýšľať nad receptíkmi do druhej fázy. Už sa neviem dočkať, keď sa nadžgám zeleninky jupí. A zas na druhej strane mám strach z postavenia na váhu. Viem, že to nebude horibilný úbytok, ale najradšej by som sa nevážila vôbec, kvôli demonivácií. Najlepšie je chudnutie vidno na oblečení. Inak aj vy ste mali v skrini tie odporné malé zvieratká, ktoré Vám v noci vymieňali oblečenie za menšie a menšie? Svinské kalórie :-))))
Zdeni, neďakuj, pamätaj :-D, ale nie... naozaj som to myslela, nie každý to dokáže a vy dve babulky ste to dokázali a to je naozaj obrovitánsky úspech.
Večer som sa zamýšľala nad tým, či už niekto na tejto diete fičí viacej rokov...resp. vo štvorke fáze a nepribral...ono ja mám trochu obavy z toho , lebo teraz papám kedy chcem a koľko chcem. V druhej fáze tiež. Tretia má nejaké obmedzenia a štvrtá je podobná. Neroztiahnem si náhodou ja žalúdok do tej trojky? či? Ozaj, neviete o nejakej stránke, kde sú Dukanky a Dukanovia odfotení pred a po? To by bolo aké žúžo dobrodrúžo, keby také dačo bolo...
Dnes mi jedna známa, ktorá robí predavačku povedala, že dúfa, že sa neprestanem usmievať, keď schudnem...lebo že bez tých trojmetrových líc(áno vyzerám ako syseľ) si ma nevie predstaviť. A že veľa jej kamošiek čo schudli sa prestali usmievať. Ja som jej na to povedala, že keď schudnem aspoň na jej úroveň, nieže sa budem rehotať ako nahúlený zajac, ale budem lietať a chodiť holá xixixixixi sme sa pučili ako dve fune pri tom obchode.

A ešte sa pochválim, smradľavú cigu som už 8 dní nedržala v ruke, tak som happy. Tá elektornická má dačo do seba- ale aj tú už obmedzujem:-)

Paťa ty kde si sa stratila? Anazuz tiež. Ozvite sa ako sa Vám darí, verím, že vynikajúco :-)))

Čauky mňauky zlatíčka

pachucha

Messages : 131
Date d'inscription : 16.07.2012

Návrat hore Goto down

najlepší - Zmena je život Empty Re: Zmena je život

Odoslať pre Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Strana 1 z 17 1, 2, 3 ... 9 ... 17  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.